Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επισκευαστικά υλικά για μη φέροντα στοιχεία


Ang_Angelos

Recommended Posts

Γεια σας είμαι φοιτητής και μου έχουν αναθέσει μία εργασία με τον τίτλο ''Επισκευαστικά υλικά για μη φέροντα στοιχεία''.

Θέλω την βοήθειά σας γιατί ψάχνω πληροφορίες και το μόνο που βρίσκω είναι γενικά πράγματα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζω ποια είναι τα μη φέροντα στοιχεία, απλά δε γνωρίζω τι περιπτώσεις βλαβών που μπορώ να συναντήσω στην πραγματικότητα. Κατά τα άλλα όσον αφορά τα υλικά επισκευής που είναι το κύριο θέμα της εργασίας μου, έχω βρει ελάχιστα υλικά τα οποία τα συναντάω σε διαφορετικές εταιρίες με παρόμοια χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μάθημα τι σας μαθαίνει ?

 

Αν δε γνωρίζεις τις βλάβες πως θα ασχοληθείς με τα επισκευαστικά υλικά ? 

 

Έτσι όπως το θέτεις ακούγεται σα βιβλιογραφική έρευνα στο γυμνάσιο.....

 

Η λογική θα ήταν : Είδη βλαβών, αίτια, τρόπος αντιμετώπισης, μέθοδος, υλικά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η durostick είχε ένα πολύ ωραίο φυλλάδιο που ανάφερε συνήθεις βλάβες και υλικά και τρόπους επισκευής αυτών.

Ψάξε, στο κοντινότερο κατάστημα ή με τηλεφωνική επικοινωνία να σου στείλουν σαν Μηχανικός να το δεις.

Καλως ήρθες

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η durostick είχε ένα πολύ ωραίο φυλλάδιο που ανάφερε συνήθεις βλάβες και υλικά και τρόπους επισκευής αυτών.

Ψάξε, στο κοντινότερο κατάστημα ή με τηλεφωνική επικοινωνία να σου στείλουν σαν Μηχανικός να το δεις.

Καλως ήρθες

 

Ας το πάρει σε pdf για να γλυτώσει και το γράψιμο. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μάθημα τι σας μαθαίνει ?

 

Αν δε γνωρίζεις τις βλάβες πως θα ασχοληθείς με τα επισκευαστικά υλικά ? 

 

Έτσι όπως το θέτεις ακούγεται σα βιβλιογραφική έρευνα στο γυμνάσιο.....

 

Η λογική θα ήταν : Είδη βλαβών, αίτια, τρόπος αντιμετώπισης, μέθοδος, υλικά

Σ' ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο, ουσιαστικά όλα αυτά που αναφέρεις είναι ο σκοπός αυτής της εργασίας. Δηλαδή ο καθηγητής θέλει να '' τριφτούμε '' μόνοι μας και να μην μας τα δώσει αυτός έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Η durostick είχε ένα πολύ ωραίο φυλλάδιο που ανάφερε συνήθεις βλάβες και υλικά και τρόπους επισκευής αυτών.

Ψάξε, στο κοντινότερο κατάστημα ή με τηλεφωνική επικοινωνία να σου στείλουν σαν Μηχανικός να το δεις.

Καλως ήρθες

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο, με βοήθησες αρκετά γιατί στην Durostick γράφει αρκετά πράγματα και με αυτό το ερέθισμα ξέρω πλέων που να κατευθυνθώ.

Link to comment
Share on other sites

Ας το πάρει σε pdf για να γλυτώσει και το γράψιμο. :smile:

 

θα έχει λεζάντες όμως και θα θέλει photoshop

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο, με βοήθησες αρκετά γιατί στην Durostick γράφει αρκετά πράγματα και με αυτό το ερέθισμα ξέρω πλέων που να κατευθυνθώ.

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, αυτό είναι ποιο εύκολο!

Πλάκα σου κάνει, ο ισχυρισμός των περισσοτέρων είναι οτι τι κάνεις εδώ πέρα. Τα υλικά που λες και τους τρόπους έπρεπε να σου τους είχε μάθει το μάθημα σου. Επειδή όμως θυμάμαι συνθέσεις που με μια δίωρη παρουσίαση μας έλεγαν σχεδιάστε ένα σχολείο. Γνωρίζω ότι η εκπαίδευση τα χρόνια τα δικά μου ήταν ελλιπή και καλά όσοι είχαμε σχέση με οικοδομή και σχέδιο, οι άλλοι είτε σχολείο τους έλεγες ή αφηρημένη τέχνη το ίδιο σου έκαναν.

 

ψάξε επίσης από το forum, κυρίως "θέματα ιδιωτών" και θα δεις

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.