Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια κατεδάφισης


Recommended Posts

Zητάς από τον Δήμο να σου βεβαιώσει ότι το κτίριο υφίσταται πριν από το έτος 1955. Θα συνεννοηθείς μαζί τους για το τι δικαιολογητικά θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Athan όσον αφορά στο /3/

 

3/ Οι άδεια κατεδαφίσεως και ανεγέρσεως είναι δύο ξεχωριστές άδειες; Και αν είναι, μπορώ να προχωρήσω την άδεια ανέγερσης προ της αδείας κατεδαφίσεως;

 

Η απάντηση είναι "ΝΑΙ" είναι δύο ξεχωριστές άδειες και το καλύτερο είναι τις προχωρήσεις και τις δύο μαζί!

...όσο για το μετά...για το μόλις βγούνε, το καλύτερο είναι να κάνεις κατεδάφιση και εκσκαφή μαζί!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σε περίπτωση που το προς κατεδάφιση κτίσμα είναι στο όριο του οικοπέδου και κολλητά με διπλανό κτίσμα, έχει υπόγειο και πρέπει να κατεδαφιστεί και αυτό θα παίρνατε την ευθύνη για την ασφάλεια του διπλανού δομήματος? Εννοώ ότι με την αποφόρτιση του εδάφους θεωρείται ότι κατά περίπτωση μπορεί να υπάρξει πρόβλημα? Τι νομίζετε ότι πρέπει να συμπεριλάβω στην άδεια κατεδάφισης?

Link to comment
Share on other sites

έχει υπόγειο το όμορο? ΤΟ ΣΑΥ ΦΑΥ και η τεχνική έκθεση που έχω στα dοwnloads θα σε βοηθήσει.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει υπόγειο.

 

Τα έχω κατεβάσει Αλέξανδρε και τα μελετώ. (Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξουν και κατηγορία - να μεταφερθούν στην 7).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.