Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια κατεδάφισης


Recommended Posts

βρε παιδιά μη γελάτε τα ζητάν αυτά σε κατεδαφίσεις παλαιών κτιρίων

 

αν το νοίκιασε κανένας ηθοποιός, πολιτικός, συγραφέας την έκατσες

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα πρόχειρα δεν το βρήκα πάντως το ζητούν ειδικά αν το κτίριο είναι ντεμί για κατεδάφιση-διατήρηση

επίσης απαιτείται Υπευθυνή δήλωση πως δεν είναι έργο διακεκριμένου Αρχιτέκτονα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα συνάδελφοι. θα ήθελα να θέσω δύο απορίες που έχω :

1. Σε κάποια προηγούμενη απάντηση ειπώθηκε ότι για τις κατεδαφίσεις υπολογίζω μόνο αμοιβές επίβλεψης κατεδάφισης. Ισχύει αυτό??..εμένα το e-πολεοδομία μου βγάζει κατάθεση αμοιβής αρχιτεκτονικών (προφανώς αποτύπωση) και τοπογραφικού για πληρότητα. Φαντάζομαι ότι μετά υπολογίζεται ξεχωριστά και η αμοιβή της επίβλεψης όπως για όλες τις άδειες..κάνω κάπου λάθος?

2. Επίσης όσον αφορά τον προϋπολογισμό, αρκεί ο συμβατικός που μου βγάζει το πρόγραμμα του ΤΕΕ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζεις ΜΟΝΟ αμοιβη επίβλεψης αρχιτεκτονικων ΟΧΙ αποτυπωση και τσεκαρεις στο προγραμμα συο οτι ειναι κατεδαφιση. Επιπλεον και αμοιβή Τοπογραφικου.

Με το συμβατικο πας, που συνηθως για κατεδαφισης ειναι το 5000*λ (ελαχιστη αμοιβη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια περίπτωση στην οποία ο ιδιοκτήτης έχει λυόμενο μέσα στο οικόπεδο, το οποίο θα μεταφέρει αλλού, και στο οικόπεδο αυτό θα σηκώσει οικοδομή.

Θέλω να ρωτήσω αν στην περίπτωση αυτή απαιτείται άδεια κατεδάφισης για το λυόμενο. Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.