Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Χρήσιμες πληροφορίες για παλιούς και νέους ηλεκτρολόγους


GeorgeS

Recommended Posts

....

Συμπερασματικά να πω  ότι και οι 4 σελίδες χρειάζονται για την ενημέρωσή μας, αλλά μπορεί οι παλιοί να είναι αλλιώς αλλά οι νέοι είναι πιο ωραίοι.

 

Εσύ είσαι ωραίος?


Και ενημερωτικά το ζητούμενο στο θέμα σου ποιο είναι?

 

Διότι με την καλημέρα σε ένα φόρουμ που έχει τεράστιο όγκο πληροφορίας σε τεχνικά άρθρα και στους τομείς που αναφέρεις, δεν είναι σαφές το ζητούμενο σου.

Δες και εδώ τι υπάρχει δες και στα download και αν έχεις βρει χρήσιμα πράγματα και σε άλλους τόπους μπορείς να εμπλουτίσεις κι εσύ τα θέματα εδώ. Χωράει τα άπαντα το μαγαζί.

Εκτός κι αν σε ενδιέφερε μόνο να προβάλεις άλλους τόπους.

 

(ένας μη ωραίος)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Aν το πήρατε σαν διαφήμιση άλλων σελίδων σας ζητώ συγνώμη. Εξάλλου αν ήθελα να κάνω διαφήμιση θα έκανα σε μια σελίδα όχι σε πολλές. Απλά ήθελα να ανοίξω μια συζήτηση σχετικά με τα θετικά και αρνητικά ενημερωτικών ηλεκτρολογικών σελίδων (μιας και είμαι Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός). Αν το βρίσκεται άκυρο σας ζητάω εκ νέου συγνώμη και παρακαλώ να σβήσετε τη δημοσίευση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έβρισκα άκυρo θα είχε  φύγει.

Μα για αυτό σε ρώτησα….

 

Πέρα απ αυτό, ειλικρινά αν αναζητάς υλικό και έχεις βρει χρήσιμα μπορείς να αξιοποιήσεις την πλατφόρμα που υπαρχει ώστε να συμβάλεις κι εσύ στον εμπλουτισμό του περιεχομένου.

Αρκεί να φροντίζεις άρθρα ή αλλα που ανεβάζεις να μη υπάρχουν δεσμεύσεις πνευματικών δικαιωμάτων.

 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

για ενημερωση κ μονο επειδη τα γραφει ωραια

 https://electricalnews.gr/texnika-arthra/ilektrikes-egkatastaseis/ilektrologikes-egkatastaseis/item/977-oudeteros-agogos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα Σας,

Ανατρέχωντας πίσω, στις προηγούμενες δημοσιέυσεις πολλά απο τα links δεν λειτουργούν πλέον. Θα μπορούσε να γίνει ξανα πάλι μια "σούμα", απο κάποιο συνάδελφο, όλων αυτών των links. Προσωπικά θα με ενδιέφεραν πολύ θέματα σχετικά με τις γειώσεις.:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σε μια ανακαίνιση που έχω αναλάβει ο ιδιοκτήτης επέλεξε τον δικό του ηλεκτρολόγο (συγγενής), παλιός μάστορας ο οποίος από τα λίγα που ξέρω κάνει καλή δουλειά. Τι γίνεται όμως..παω σήμερα το πρωϊ και βλέπω στο πάτωμα μια κουλούρα 2,5αρι καλώδιο με έτος κατασκευής 1998.... Πείτε μου τώρα εσείς τι θα κάνατε; θα ενημερώνατε τον πελάτη;  Όλα τα υπόλοιπα είναι πρόσφατης κατασκευής...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cve20126 said:

 Τι γίνεται όμως..παω σήμερα το πρωϊ και βλέπω στο πάτωμα μια κουλούρα 2,5αρι καλώδιο με έτος κατασκευής 1998.... Πείτε μου τώρα εσείς τι θα κάνατε; θα ενημερώνατε τον πελάτη;  

Αφού δεν είσαι Η/Μ γιατί ανακατεύεσαι ?  Ενας Η/Μ θα ζητουσε απο τον ηλεκτρολογο να  κανει  μετρηση R iso του καλωδίου  μετά από έναν  οπτικό/επαφής  έλεγχο ......κ για να το τελειώνουμε, ο καθείς στην ειδικότητα του ....έλεγχο δέχομαι  μονο απο  τον υπογράφων  Η/Μ  της μελέτης ......  καλωδιο του 98 ? ....που το είχε κρυμμένο ο αθεόφοβος 20 χρόνια ... φαντάζομαι  οτι μιλάμε για ΝΥΜ.....

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, cve20126 said:

Μετάφραση κάποιος παιδιά 😃

εδώ είμαι , πεσ μου που  κολλάς ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός @ΝΙΚΟΣΤΡΙ ετσι ακρίβως μέτρηση αντίστασης μόνωσης κλπ. Αλλα η ερώτηση ειναι όντως ΠΟΥ το είχε κρυμμένο χαχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.