Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήσιμες πληροφορίες για παλιούς και νέους ηλεκτρολόγους


GeorgeS

Recommended Posts

Συνάδελφοι

 

Οταν είμουν στη σχολή, θυμάμαι πως ένα από τα πλέον ενδιαφέροντα και πρακτικά μαθήματα ήταν το μάθημα "Ηλεκτροτεχνικές Εφαρμογές Ι και ΙΙ".

 

Πρόσθεσα στην κατηγορία 4, (στ) ένα πολύ ωραίο link με αναλυτικές πληροφορίες και θεωρία για τη μελέτη θερμικών απωλειών, τη μελέτη κεντρικής-ηλεκτρικής θέρμανση (με θερμοσυσσωρευτές) και τη μελέτη Ανελκυστήρων. Πρακτικό, καλογραμμένο και με πολλούς πίνακες και πληροφορίες.

 

(Πηγή : ΤΕΙ Πάτρας)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συνάδελφοι

 

Υπάρχει ένα μοναδικό blog του Ιρακινού (αν δεν κάνω λάθος) συναδέλφους μας, Αλί Αλμουκχτάρ, με τον οποίο έχουμε ξανασυναντηθεί και σε άλλα forum.

 

Και όταν λέω μοναδικό εννοώ μοναδικό καθώτι θα βρείτε ΠΛΗΘΟΣ περιοδικών ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΩΝ σε ηλεκτρονική μορφή PDF. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι παρόμοιο σε όλο το internet για ηλεκτρολόγους. Πρόκειται για μια μεγάλη βάση δεδομένων με πολύ ωραία και εξειδικευμένα βιβλία.

 

 

send me pm :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συνάδελφε ενα μεγαλο ευχαριστώ γι'αυτή την τεχνικη οργάνοση. θα σε Στηρίξω και εγώ με την σειρά μου για να μαζέψουμε περισσότερη ύλη, ότι έχω και εγώ στην δική μου ηλεκτρονική βιβλιοθήκη θα στο στύλο στο προσωπικό σου email για να το δημοσιοποίησης.

 

Συγχαρητήρια!!! Ο ηλεκτρολόγος δίνει το φως της γνώσης

 

Gk.electrical engineer

Link to comment
Share on other sites

Gk_electricall_enigeer καλώς ήρθες. Οτιδήποτε έχεις που νομίζεις ότι μπορεί να βοηθήσει στείλτω να το προσθέσουμε στη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, μετά το καταπληκτικό blog του συναδέλφου Ali Al Moukhtar από το Ιρακ, ένα ακόμα link για το blog της συναδέλφισας "Αtryna" από την Τεχεράνη.

 

Είμαι βέβαιος πως με λίγο ψάξιμο θα βρείτε ενδιαφέροντα πράγματα....

 

***** deleted ****** send me pm :)

 

 

 

Υ.Γ. ερωτήσεις περί πληροφοριών για τα μεσανατολικοαραβικά blog ΔΕΝ θα απαντηθούν :D

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό!

(το link γ. Οδηγία Νο34 της ΔΕΗ για παροχές μέσης τάσης (απεστάλη από τον ckiriako).

http://www.michanikos.gr/dload.php?a...le&file_id=425 δεν αντιστοιχεί πουθενά δυστυχως - ειπα κ γω να κατεβασω ενα -δυο πραγματακια και επεσα πανω σε αυτό που δεν...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.