Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τοπ υπολογιστής για ναυπηγό.


manolis1988

Recommended Posts

Αφου τρεχουν λεφτα απο τα μπατζακια του φιλου σου, γιατι δεν δινει ενα μεροκαμματο σε εναν κομπιουτερα να του βγαλει/αποφασισει τα εξαρτηματα του υπολογιστη που θελει?  :shock:

 

 

γίνεται και αυτό που λες αλλά τον εμπιστεύεσαι ? εγώ προσωπικά όχι ... δεν είναι ότι με έβαλε να του κάνω pc ... κάνει και αυτός ''έρευνα'' ας πούμε σε τεχνικά forum και γενικότερα απλά εγώ τον βοήθησα μέσω του φόρουμ εδώ που είμαι μέλος και μέσω του iphonehellas που είμαι και εκεί ...αν και σε 2-3 πραγματάκια θα ακολουθήσω τον sdim όπως το κουτί και την οθόνη επειδή είναι τρομερά (ειδικά το κουτί αυτό του το είχα προτείνει και εγώ μαζί με το http://www.ldcooling.com/shop/24-l

 

υπάρχει και στα 350 περίπου χωρίς το water cooling etc μόνο το κουτί

Link to comment
Share on other sites

κουτί και τροφοδοτικό ειμαι της άποψης πως αγοραζεις μια φορά και τα κρατάς μια "ζωή"...

 

Εχω Coolermaster Haf 932 full tower και Pc power & Cooling 850W (το μονο τότε με 7!!! χρόνια εγγύηση).

 

Εχω κάνει 2 αναβαθμισεις, ετοιμαζομαι για 3τη και ακόμη εχω ιδιο κουτί/psu.

 

Κι υπόψιν ολα τα πισι μου ειναι 24/6/365 εδω και καμμια δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

Το HAF 932 έχω και εγώ, αν εξαιρέσεις ότι μου χάλασε το top panel αλλά μου στείλανε εντός εγγύησης καινούργιο, θα έλεγα ότι το μόνο αρνητικό είναι ότι το κάτω μέρος μαζεύει πολύ σκόνη. Το καθαρίζω 1 φορά το χρόνο τουλάχιστον.

 

Για το τροφοδοτικό θα συμφωνήσω όσο πιο επώνυμο και με περισσότερα χρόνια εγγύηση γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το HAF 932 έχω και εγώ, αν εξαιρέσεις ότι μου χάλασε το top panel αλλά μου στείλανε εντός εγγύησης καινούργιο, θα έλεγα ότι το μόνο αρνητικό είναι ότι το κάτω μέρος μαζεύει πολύ σκόνη. Το καθαρίζω 1 φορά το χρόνο τουλάχιστον.

 

Για το τροφοδοτικό θα συμφωνήσω όσο πιο επώνυμο και με περισσότερα χρόνια εγγύηση γίνεται.

 

το 932 όντως ειχε θέμα με τη σκόνη...Ομως η εξέλιξη του, το haf X απ'οτι θυμάμαι, βελτιώθηκε αρκετά, με φιλτρακια, σου ξου μου ξου και λοιπά μπλιμπλίκια. Επίσης πολύς περισσότερος χώρος για cable managment.

 

Πάντως, σκυλί μαύρο σα κουτί. Δε μετάνιωσα τα 150-170ε που χα δώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο τοπ υπολογιστής είναι αυτός που θα ανταποκρίνεται οριακά στις απαιτήσεις της δουλειάς και με τα υπόλοιπα λεφτά να ζήσει στην πραγματικότητα αυτά που θα έβλεπε στην οθόνη.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  ρε συς , δεν διαφωνω στο να δωσει καποιος 5,10 ,15 χιλιαρικα για ένα εργαλειο που θα τον βγαλει στανοιχτα πανω στην δουλεια του, αλλα διαφωνω στο να δωσει τοσα χιλιαρικα για μια … παιχνιδομηχανη.  υπαρχουν  οι xbox, ps4 που κανουν ότι θες με την virtual  reality

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτές οι παιχνιδομηχανές πεταμένα λεφτά είναι.

 

Μάλλον δεν ασχολείσαι με gaming... Αν θες να παίζεις σε ultra graphics, πρέπει να τα σκάσεις χοντρά

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ασχολείσαι με gaming... Αν θες να παίζεις σε ultra graphics, πρέπει να τα σκάσεις χοντρά

νταξει ,μην τρελαθουμε κιολλας, αλλα με internet το fifa15 το παιζεις από παντου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.