Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ ΚΑΙ ΕΜΠ Μηχανικού


Recommended Posts

Στο νομοσχέδιο για το νέο τρόπο έκδοσης Ο.Α.  δεν απαιτείται ΕΜΠ .... αρθρο 40,ιη....

Μόνο ΑΠΥ και ΦΕΜ.....

 

"ιη) Αντίγραφο απόδειξης παροχής υπηρεσιών /τιμολόγιο που αφορά την

καταβολή της συμφωνηθείσας αμοιβής των μελετητών μηχανικών καθώς
και το ΦΕΜ αυτής.
Κάθε άλλη διάταξη η οποία ορίζει την υποβολή άλλων δικαιολογητικών
καταργείται διά του παρόντος άρθρου"
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ειναι όπως τα λέτε (αν και έδωσα σήμερα 120Ε μπορείς να με "μουντζώσεις" Ιάσονα :smile:) . Πάντως αυτοί έχουν εξαντλήσει τις προσπάθειές του να το κρατουν ζωντανό ρο ρημάδι οπότε  εάν δε το δω πεθαμένο με τζίφρες δε θα σας "πιστέψω"!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα, αλλά για να μου φύγει το άγχος (ή να εξακολουθώ να το έχω...). Σε υπαγωγές του 4178 που δεν έχει πληρωθεί το ΤΣΜΕΔΕ, ΕΜΠ, και είναι πριν την κατάργηση τους, να ανεβάζουμε το αρχείο που αναφέρατε πιο πάνω ή να δούμε τι θα κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ανοιχτές υποθέσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το νεότερο καθεστώς αν σε βολεύει... κοινώς το παραπάνω αρχείο. Ειδικά στην περίπτωση που πληρώθηκες αφού καταργήθηκαν το ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ, καθώς τότε ήταν επί των αμοιβών.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Επειδή το παραπάνω λινκ είναι χαλασμένο, μήπως μπορεί κάποιος να το ξαναανεβάσει? Είπα να κλείσω τρεις φακέλους που μου έχουν μείνει με τον 4178, να φύγει ένας βραχνάς από το κεφάλι μου..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.