Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εσωτερικη θερμομονωση παιδικου δωματιου


christianfor

Recommended Posts

Δηλαδή η εσωτερική μόνωση ειναι λάθος να γίνει; Η ειναι αυτό το ναύλον που κάνει την διαφορά;

μόλις μίλησα με την εταιρία κ μου είπαν πως μπορω να το βάλω στην οροφή, με την μόνη διαφορά της γυψοσανιδας. Το πρότυπο εφαρμόζεται στο ακέραιο σε χώρους που ελέγχονται στο σύνολο τους απο πρότυπα κ δεν ειναι τόσο αυστηροί σε κατοικίες. Άντε το πολύ πολύ να βάλω ενα ναύλον για φράγμα υδρατμών μεταξύ γυψοσανιδας κ μόνωσης αλλα το θεωρεί τραβηγμένο. Είπε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εσωτερική μόνωση ειναι λάθος να γίνει; Η ειναι αυτό το ναύλον που κάνει την διαφορά;

μόλις μίλησα με την εταιρία κ μου είπαν πως μπορω να το βάλω στην οροφή, με την μόνη διαφορά της γυψοσανιδας. Το πρότυπο εφαρμόζεται στο ακέραιο σε χώρους που ελέγχονται στο σύνολο τους απο πρότυπα κ δεν ειναι τόσο αυστηροί σε κατοικίες. Άντε το πολύ πολύ να βάλω ενα ναύλον για φράγμα υδρατμών μεταξύ γυψοσανιδας κ μόνωσης αλλα το θεωρεί τραβηγμένο. Είπε.

 

να του πεις ότι το πρότυπο αναφέρετε σε μελέτη και όχι σε υλικά και είναι αποκλειστικά για κατοικίες.

 

Ελπίζω σε ανταποδοτικά οφέλη από τη στιγμή που σπάτε πλάκα... :)

 

Δεν σπάμε καθόλου πλάκα.  Ανταπόδοση τι σημαίνει? Για εμάς εδώ είναι 5 ώρες να κάνουμε υπολογισμούς.  :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν πρόκειται να τον πάρω τηλέφωνο τώρα να αρχίσουμε το χαλασμένο τηλέφωνο.

Απο την στιγμή που μια εταιρία μου δίνει αυτην τη απάντηση εγώ τι να πω...;

Όσο για την πλάκα... εσένα σε βλέπω να το λύνεις με το μάτι :) όχι σε 5ωρες αλλα σε 5 λεπτά ;)

Πραγματικά όμως... Τι να κάνω; Έχω βάλει κ τον άντρα μ να μιλήσει με έναν γνωστό του αλλα αποτι λέει δεν του φάνηκε γνωστης.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την πλάκα... εσένα σε βλέπω να το λύνεις με το μάτι :) όχι σε 5ωρες αλλα σε 5 λεπτά ;)

 

 

σε 5 λεπτά δεν το λύνω ................ θα το λύσω όμως σε 30 λεπτά για να σου αποδείξω οτι με έπιασες στο 1/6. Ολόκληρο δεν με πιάνει κανένας :smile: Τι έχεις πάνω απο την πλάκα?

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο δεν σε πιάνει κανείς; :) πάω στοίχημα όμως οτι τα παιδιά σου σε λιώνουν με το ενα χέρι. :)

 

οπως τα είχαμε υπολογίσει !!!!

 

το κέρδος σου θα θα είναι περίπου 2 βαθμοί θερμότερο τον χειμώνα και 14 βαθμούς δροσιστικότερο το καλοκαίρι. Το πρόβλημα είναι υγροποιείς πίσω απο την υφιστάμενη βαφή και την κόλλα που θα χρησιμοποιήσεις για να τοποθετήσεις το XPS. Θα αστοχήσουν και τα 2 και θα σου πέσουν στο κεφάλι. Αναγκαστικά θα κάνεις χρήση μηχανικής στήριξης.

 

Ούτε τα παιδιά δεν με λιώνουν. Είμαι άλιωτος  :mrgreen:     

post-25466-0-28816100-1473787200_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.