Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

HP 8530w workstation T9600


kibari

Recommended Posts

(έκανα edit και συμπλήρωσα!)

Ναι είναι ΧΡ pro, της ΗΡ.

 

Τα υπόλοιπα (ενημέρωση κάρτας γραφικών και 64 ή 32 μπιτ) θα τα κοιτάξω το απόγευμα...

 

 

αλλά και στο command prompt/format c: λέει οτι θα σβήσει όλα τα δεδομένα στον c. Mήπως κάπως αλλοιώς?

αλέκος

 

 

Παρατήρηση: Μη διαχωρίζετε την απάντησή σας σε δύο ή περισσότερες διαδοχικές δημοσιεύσεις. Χρησιμοποιείστε την "επεξεργασία" για να αλλάξετε το περιεχόμενο ή να προσθέσετε κάτι στην τελευταία σας δημοσίευση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, iovo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είπα ότι πρέπει να κάνεις έτσι το format, έτσι ΔΕΝ πρέπει να το κάνεις. Ίσως το διατύπωσα λάθος, συγνώμη.

 

Βάλε το DVD των ΧP, κλείσε και άνοιξε τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνω, delete partition - format pαrtition και εγκατάσταση...

Μη σε κουράζω όμως άλλο (σε θέλω ...φρέσκο γιά άλλες ερωτήσεις για το μηχάνημα, και ανταλλαγή ίσως γνώσεων), θα κάνω τους ελέγχους που μου είπες, θα κάνω και φορμάτ, και θα δω πως αντιδρά...

α.

Link to comment
Share on other sites

Επόμενη μέρα, μετά το φορματ τα προβληματάκια λύθηκαν, η ασύρματη σύνδεση όμως με το ρουτερ χάνεται συνέχεια... Η ΗΡ ακολουθεί...

α.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν το στείλεις κατέβασε τους νέους driver για το WIFI από εδώ .

 

Έλεγξε και τους οδηγούς των άλλων υποσυστημάτων. Αν αυτό δεν δουλεύει παρε πρώτα την τηλεφωνική υποστήριξη και αν δεν δουλέψει αυτό μετά στείλε το. Σου τα λέω γιατί με ένα άλλο HP που είχα (compaqnx8220) και κάηκε από ρεύμα (τότε με τις διακοπές της ΔΕΗ) αυτή την σειρά ακολούθησα για να μην τρέχω.

 

Καλά τώρα έβλεπα τα χαρακτηριστικά του 8530w ...!@#!ει και σπέρνει...

Όταν έπαιρνα το δικό μου δεν είχαν φέρει την έκδοση με την fireGL....και πήρα Nvidia Quadro. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε μου! Έπηξα και δεν ξέρω τι να κατεβάσω... Όμως δεν μου φαίνεται λογικό να μη δουλεύει η σύνδεση με τον driver προ λίγων μηνών...

αλέκος

Link to comment
Share on other sites

An to format γίνει καθαρό τότε σβήνει και το προεγκατεστημένο partition της HP και τότε αρχίζουν τα προβλήματα.

για ποιο λόγο το λες αυτό?

 

Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε μου! Έπηξα και δεν ξέρω τι να κατεβάσω... Όμως δεν μου φαίνεται λογικό να μη δουλεύει η σύνδεση με τον driver προ λίγων μηνών...

Είναι αρκετά πιθανό να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα. Για αυτό άλλωστε βγαίνουν και οι καινούριες εκδόσεις των drivers... Αν δεν υπάρχει κάτι να διορθώσουν κάθονται αραχτοί αντί να γράφουν κώδικα...

 

Καλό είναι να δοκιμάσεις τόσο την ασύρματη κάρτα δικτύου σου (ίσως το πρόβλημα να είναι στο hardware του υπολογιστή σου) όσο και την ισχύ του δικτύου σου στο σημείο που έχεις τον υπολογιστή. Για το πρώτο πήγαινε κάπου (καφετέρια) που έχει δωρεαν wireless και δες αν συνδέεσαι, ενώ για το δεύτερο δοκίμασε με άλλο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ είχα στο μυαλό το συγκεκριμένο laptop και κάπως προβληματίστικα τώρα. Για πέστε ρε παιδιά αξίζει τον κόπο ? Τι κάρτα γραφικών έχει ? opengl ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Παναγιώτη, τα ΗP πλέον (τουλάχιστον το δικό μου) έχουν ένα προεγκατεστημένο partition το οποίο ξεκινά την εγκατάσταση την πρώτη φορά που ανοίγει ο υπολογιστής. Στην συνέχεια σου δίνεται η δυνατότητα να δημιουργήσεις ένα dvd εγκατάστασης για περιπτώσεις format/επανεγκατάστασης o/s. Πέρα από αυτό δε υπάρχει και ένα πολύ μικρό partition που δεν φαίνεται στο format μέσω windows. Εκει από ότι μου έχει πει η υποστήριξη υπάρχει κάποιο προεγκατεστημένο λογισμικό που έχει να κάνει με την λειτουργία της mobo, (δεν ξέρω ακριβώς, δεν έψαξα να μάθω περισσότερα), αυτό το Partition δεν σβήνεται με το format μέσω windows αλλά μόνο με καθαρό format.

 

GeorgeS Είδα τα χαρακτηριστικά του στο site της HP. Μου φαίνεται πάρα πολύ καλό, αλλά ακριβό!!! Ναι έχει κάρτα opengl επάνω ή της σειράς Quadro της Nvidia ή της σειράς FireGL της ATI. Το δικό μου πάντος που έχει FX1600Quadro μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.