Μετάβαση στο περιεχόμενο

HP 8530w workstation T9600


kibari

Recommended Posts

φίλε iono να σε ρωτήσω. Είχα διαβάσει παλιότερα ότι η ΗP προτείνει αυτό το μηχάνημα για μηχανικούς. Η οθόνη είναι αυτή η "γυαλιστερή" (δεν θυμάμαι κάπως λέγεται) ? εσύ είσαι ευχαριστημένος ? Επίσης γιατί είπες πιο πάνω ότι δυστυχώς όταν το πήρες εσύ δεν είχαν την FireGL ? τη θεωρείς καλύτερη από την Quadro της Nvidia ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν είναι γυαλιστερή, και αυτό είναι το καλό, σε brightview οθόνη δεν μπορείς να δουλέψεις πολλές ώρες , αυτή που έχει επάνω το HP είναι anti-glare, και πίστεψέ με είναι πολύ σημαντικό να μην γυαλίζει.

 

Ο μακαρίτης (ΗP nx8220) που κάηκε αγοράστηκε το 2004, είχε επάνω ΑΤΙRADEON (ούτε κάν FireGL) με 64ΜΒ αποκλειστικής μνήμης και έπαιξε μέχρι και high end RPG (του 2006!!!) ενώ στο σχεδιασμό CAD ήταν άριστη!! Έτσι με τις εντυπώσεις αυτές έχω μείνει και θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

lol, το μακαρίτη αυτόν είχα και κι εγώ και όντως ήταν ωραίο μηχάνημα. Μάλιστα σήκωνε και υψηλή ανάλυση που τα περισσότερα laptop στις 15 ίντσες δεν το κάνουν.

 

Το σκέφτομαι σοβαρά. Από την άλλη θυμάμαι ότι και εγώ είχα μικροπροβλήματα με το WIFI όπως ανέφερε και κάποιος άλλος πριν. Επίσης είχε πολύ καλό service (κάπου κοντά Αγ. Παρασκευή στο "Σταυρό"). Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

@iovo

βασικά αυτό που λες για τα προβλήματα δεν κατάλαβα. Τα ξέρω αυτά για το partition, αλλά στο δικό μου ΗΡ που έκανα φορματ κανένα πρόβλημα. Ούτως ή άλλως Vista δε με ενδιαφέρει να βάλω

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα δεν υπήρχαν προβλήματα, απλά ψάχνω για να εντοπίσουμε που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα που έχει ο kibari.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα συνδεσης στο ρουτερ πιστευω θα λυθεί,,, Θα το παω στην ΗΡ. Το σταυρόνημα του autocad όμως που τρεμοπαιζει (σε crosshair size 100%) πως θα το λυσουμε? σε εσας δουλευει καλα?

αλέκος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το σταυρόνημα δουλεύει καλά. Αυτό φαίνεται για πρόβλημα στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών (real time απόκριση). Για δώσε στο ACAD στην command line την εντολή 3dconfig και κάνε τις ανάλογες ρυθμίσεις. Ίσως χρειαστεί να κατεβάσεις και ένα αρχειάκι από την Αutodesk για την πιστοποίηση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

IOVO,

ποιο αρχειάκι πρέπει να κατεβάσω από την Autodesk, για την πιστοποίηση της κάρτας γαρφικών?

Ρυθμίσεις έκανα στο options/system/properties, και προς την πλευρά της ποιότητος και προς την πλευρά της ταχύτητας, χωρίς αποτέλεσμα στο σταυρόνημα.

αλέκος

Link to comment
Share on other sites

δώσε στο ACAD στην command line την εντολή 3dconfig και θα το βρείς. Δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομά του. Μόλις βρώ κάτι θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.