Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν οι συγκοινωνίες στην Αθήνα έως το δημοψήφισμα


Engineer

Recommended Posts

Οταν έχεις δανείσει 230 δις και έχεις καταθέσεις πριν τις εκλογές 150 δις , είσαι αδειανό πουκάμισο ήδη . Σήμερα με τα 100 δισ , συνεχίζεις να είσαι αδειανό .

 

Αλλά αν ήθελαν οι τράπεζες θα μπορούσαν να ενημερώσουν τον κόσμο ότι τα λεφτά των Ελλήνων πολιτών , είτε στην Ελλάδα , είτε στο εξωτερικό , σε περίπτωση μετατροπής νομίσματος η κουρέματος θα τους πιάσουν όλους .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό  επρεπε  να  το ειχε    κανει  ο  τρελος  κυβερνητης  λουμπιτς  κλειστηκε  στο  πιλοτηριο  και  οδηγει  το  αεροπλανο  πανω  στο  βουνο  με 

600  χιλιόμετρα    την  ωρα   ,  το  θεμα  είναι  ότι  όλα  ηταν  προμελετημένα  για  να  αυτοκτονησουν - δολοφονησουν  τον  κοσμο ,  εχουν  ευθύνες  γιαυτο   και  θα  τους  αποδοθουν  από  δευτερα   -  τριτη   με  κλειστες  τράπεζες   όταν  ο  κοσμος  καταλαβει  σε  τι  παγιδα  τον  οδηγησαν     η  παρεα  του  τρελλου  ιδεοληπτη  , που  προσπαθουσε  να  διασωσει  μονο  συνταξιούχους  50  ετων  με  μαιμου  συνταξεις   και  το  πουλημενο  παλιοσυναφι  της  ΕΡΤ    καποιοι  μεχρι  σημερα   ένα    60-70 % ειχαν  την  δουλεια  τους  πληρωναν  τις  ασφαλιστικες  εισφορες   η  αγορα  δουλευε  ,  τα  ταμεια  εδιναν  ακομα  συνταξεις  ο  τουρισμος  δουλευε  ,  από  την   επομενη  τριτη   θα  εχουμε  δραματα   και κλαματα  απογνωση   και  τρομος   ,  αυτή  είναι  η  πραγματικοτητα   και  επρεπε  να  μας  ειχαν  προειδοποιησει   και  δεν  το  εκαναν  . τι  νομιζεται  ότι  δεν  θα  τιμωρηθουν  ;;;;ετσι  θα  κυκλοφορουν  στην  αθηνα    μα  ανοικτα  πουκαμισα  και  με   χαμογελα  και  διαλέξεις  ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό  επρεπε  να  το ειχε    κανει  ο  τρελος  κυβερνητης  λουμπιτς  κλειστηκε  στο  πιλοτηριο  και  οδηγει  το  αεροπλανο  πανω  στο  βουνο  με 

600  χιλιόμετρα    την  ωρα   ,  το  θεμα  είναι  ότι  όλα  ηταν  προμελετημένα  για  να  αυτοκτονησουν - δολοφονησουν  τον  κοσμο ,  εχουν  ευθύνες  γιαυτο   και  θα  τους  αποδοθουν  από  δευτερα   -  τριτη   με  κλειστες  τράπεζες   όταν  ο  κοσμος  καταλαβει  σε  τι  παγιδα  τον  οδηγησαν     η  παρεα  του  τρελλου  ιδεοληπτη  , που  προσπαθουσε  να  διασωσει  μονο  συνταξιούχους  50  ετων  με  μαιμου  συνταξεις   και  το  πουλημενο  παλιοσυναφι  της  ΕΡΤ    καποιοι  μεχρι  σημερα   ένα    60-70 % ειχαν  την  δουλεια  τους  πληρωναν  τις  ασφαλιστικες  εισφορες   η  αγορα  δουλευε  ,  τα  ταμεια  εδιναν  ακομα  συνταξεις  ο  τουρισμος  δουλευε  ,  από  την   επομενη  τριτη   θα  εχουμε  δραματα   και κλαματα  απογνωση   και  τρομος   ,  αυτή  είναι  η  πραγματικοτητα   και  επρεπε  να  μας  ειχαν  προειδοποιησει   και  δεν  το  εκαναν  . τι  νομιζεται  ότι  δεν  θα  τιμωρηθουν  ;;;;ετσι  θα  κυκλοφορουν  στην  αθηνα    μα  ανοικτα  πουκαμισα  και  με   χαμογελα  και  διαλέξεις  ;;;

 

Εδώ κυκλοφορούν έτσι χαλαρά οι προηγούμενοι, ο Παπακωνσταντίνου διαμαρτυρήθηκε μόνο ότι δεν μπορεί να πάει κάπου έξω για φαγητό γιατί φοβάται. Ψυχραιμία παιδιά, δημοψήφισμα είναι θα περάσει.

Παρεμπιπτόντως μιας και αναφέρεις την ΕΡΤ και εγώ εκνευρίστηκα που ήταν το πρώτο πράγμα που έκαναν, αλλά προσπάθησε αυτές τις μέρες να δεις Mega και ΣΚΑΙ και γύρνα το μετά στην ΕΡΤ να ακούσεις και από εκεί. Θα καταλάβεις γιατί ήταν απαραίτητο να ανοίξει άμεσα η ΕΡΤ.

Edited by CHOUTOS
Link to comment
Share on other sites

Loser, ίσως κάποιοι πρέπει να πάθουν για να μάθουν.

 

Από κει και πέρα ανεξάρτητα από το δημοψήφισμα δεν υπάρχουν πολιτικές επιλογές. Ή θα έχεις τους χουντικούς (εθνίκια και προλεταριάτο) ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ + ΧΑ ή θα έχεις τους ρουσφετάδες βολεψάκηδες ΝΔ,Ποτάμι και ΠΑΣΟΚ.

 

Το θέμα είναι να πρυτανεύσει η λογική. Κι εμένα του πατέρα μου με 40 χρόνια ένσημα σαν ΕΕ του έχουν κόψει τη σύνταξη κι εγώ είμαι απλήρωτος εδώ και πολλούς μήνες. Αλλά δεν θα αυτοκτονήσω επειδή περνάω δύσκολα. 

 

Ας πάνε όσοι θέλουν να τραβήξουν τη σκανδάλη για το δικό τους κεφάλι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

ο  παπακωσταντινου   δεν  εκανε  εκαθαρισεις  σε  125  δις  καταθεσεις   φιλε  μου  μετα  την  δευτερα  δεν  θα  λες  τετοια  . .

η  ΕΡΤ  λεει  ότι  δεν  υπαρχει  πιθανοτητα  να  μας  πεταξουν  από το  ευρω  αυτό όμως  ηδη  εχει  ξεκινησει   με  κλειστες  τράπεζες   ο  τσιπρας  θα  κοψει  δραχμή  μονος  του  από  δευτερα    διοτι  δεν  θα  μπορει  να  πληρωσει  μισθους  συνταξεις     δεν  το  καταλαβαίνεις  αυτό  ;;;

πιστευεις  ότι  η  ερτ  λεει  αληθεια ;;; ,διορισμένοι  είναι  με   αρκετα  ευρω  μισθο  ενώ  εσυ  πεινας  .    εγω  θελω  να  είμαι  στην  ευρωπη   και  όχι   στο  οθωμανικο  μουσουλμανικο  τοξο  ,  γιατι  εκει  θα  καταληξεις   πολύ  συντομα 

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

Άρα λάδι ο Παπακωνσταντίνου? Και το κούρεμα των ομολόγων αφού πρώτα αναγκάσαν όλους τους δημόσιους οργανισμούς να αγοράσουν λεπτομέρεια και αυτό? Και από την ΕΡΤ χθες, τουλάχιστον στη συνέντευξη, δεν είδα κανέναν να λέει ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να βγούμε από το ευρώ. Το αντίθετο θα έλεγα. Και γω στην Ευρώπη θέλω να είμαι by the way.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπακωνσταντίνου μείωσε στο μισό και λιγότερο την αξία της περιουσίας των Ελλήνων.

Έτσι όσοι έχουν τον μισθό τους μπορούν να μιλάνε τάχα για κοινωνικό αυτοματισμό και την ανεργία των άλλων.

Αν και φαίνεται ότι είμαστε θεατές σε θεατρική παράσταση ο φόβος για το βόλεμα και τον μισθουλακο δείχνει τα πάντα και το ποιόν του καθενός

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις δανείσει 230 δις και έχεις καταθέσεις πριν τις εκλογές 150 δις , είσαι αδειανό πουκάμισο ήδη . Σήμερα με τα 100 δισ , συνεχίζεις να είσαι αδειανό .

 

Αλλά αν ήθελαν οι τράπεζες θα μπορούσαν να ενημερώσουν τον κόσμο ότι τα λεφτά των Ελλήνων πολιτών , είτε στην Ελλάδα , είτε στο εξωτερικό , σε περίπτωση μετατροπής νομίσματος η κουρέματος θα τους πιάσουν όλους .

 

Προχτές μιλούσα με κάποιον οικονομολόγο και όταν του είπα οτι για να μπορεί να δίνει η τράπεζα δάνειο πρέπει να έχει αυτά τα λεφτά ως καταθέσεις αλλιώς θα υπάρχει πρόβλημα, με χαρακτήρισε ως παντελώς άσχετο με το θέμα και μου έδωσε κάποιους συνδέσμους να διαβάσω πως δημιουργείται το χρήμα στις τράπεζες.

Αυτό που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι οτι άλλο πράγμα είναι οι καταθέσεις και το ρευστό χρήμα σε μια τράπεζα και άλλο τα δάνεια που δίνει, το ένα με το άλλο μικρή σχέση έχουνε, άρα και ο λόγος δανείων προς καταθέσεων δεν έχει μεγάλη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω τα δύο μικρά παιδιά μου να μορφωθούν σε καλό δημόσιο σχολείο, να σπουδάσουν στο ελληνικό δημόσιο πολυτεχνείο, να μάθουν εκεί να διεκδικούν αυτά που τους ανήκουν και όταν τελειώσουν τις σπουδές τους να έχουν σταθερή δουλειά στην Ελλάδα σύμφωνα με αυτό που σπούδασαν. Με τη συμφωνία που προτείνουν οι δανειστές και υποστηρίζετε και κάποιοι εδώ μέσα, τα παιδιά σας και τα παιδιά μου θα είναι πάντα δούλοι του κάθε μεγαλοεπιχειρηματία, της κάθε Μέρκελ και του κάθε Σόιμπλε. Ας πεινάσω για έξι μήνες, ας μην έχω δουλειά για έξι μήνες. Δεν μπορώ να υποθηκεύσω το μέλλον των παιδιών μου ψηφίζοντας Ναι στο δημοψήφισμα.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.