Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

να μην ξεχνάμε βέβαια ότι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι (μηχανικοί και μη) ψηφίζουν μονοκούκι σχεδόν ΣΥΡΙΖΑ - ΟΧΙ για ευνόητους λόγους (έχουν - δεν έχουν σοβαρό πρόβλημα). Και αυτή η καραμέλα για τους βολεμένους εκτιμώ ότι απλά ρίχνει το επίπεδο της συζήτησης.

Εεεεε τι να κάνω τώρα να στο θέσω αλλιώς μήπως και το καταλάβεις.....

Για να ψηφίζουν Συριζα οι Μηχανικοί (όπως λες εσύ) σημαίνει ότι η μεσαία ταξη έχει πρόβλημα.

Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις και έτσι νομίζω  είναι ξεκάθαρο ότι εσύ ρίχνεις το επίπεδο συζήτησης....προφανώς για λόγους φανατισμού.

 

Εγώ πιστεύω ότι δεν αποκλείεται και να έχουν δίκαιο οι φίλοι του ΝΑΙ ότι ο Συριζα πήγε στην επιλογή του δημοψηφίσματος για καθαρά εσωκομματικούς λόγους και ανάγκασε  την Ελεονόρα Μελέτη να αφήσει της βουτιές της στην Μυκονο για να έρθει να διαδηλώσει υπερ του ΝΑΙ. 

Πιστεύω ακόμα ότι ο Συριζα θα υπογράψει νέο μνημόνιο και θα είναι μέρα μεσημέρι.

Απλά θα έχει καταλαγιάσει η αντιμνημονιακή στάση του λαού.

Τέλος το ερώτημα που μπαίνει στο δημοψήφισμα για να κάνει τα πολιτικά του κολπάκια ο Συριζα είναι συγκεκριμένο.

Σε προτάσεις σαν αυτή που μας προβάλουν οι δανειστές με μορφή τελεσιγράφου υπογράφουμε ναι ή όχι.

Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι σε αυτό το ερώτημα είναι μονόδρομος το ΟΧΙ

 

Θα μου πείτε και η πρόταση του Συριζα αν είχε ψηφιστεί απο την βουλή τελεσίγραφο δεν θα ήταν βάση τις προεκλογικές διακηρύξεις; 

Και πάει μακρυά η κουβέντα...............

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μιλάμε για το επιχείρημα για να πάει να ψηφίσει… :mrgreen:

 

(πες του ότι στο σερβίρισμα ο καλός ο Σεφ βάζει και λαδάκι …. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  )

Μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

ότι να'ναι, αλλά δε συνεχίζω προσωπική αντιπαράθεση...

Τι ότι να'ναι;

Διάβασε τι έγραψα προσεχτικά....Δεν σου κάνω κάποια προσωπική επίθεση.

Link to comment
Share on other sites

Bλέποντας τις τελευταίες σελίδες του θρεντ με πιάνει κατάθλιψη. Λυπάμαι που η χώρα μου ζει τέτοιες ώρες. Αλλά πιο πολύ λυπάμαι που, αντί να προσπαθήσουμε να είμαστε ενωμένοι, υπάρχει φανατισμός και έχουμε χωριστεί σε δυο στρατόπεδα.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι όλα τα αγγούρια ίδια, έχει διάφορα μεγέθη

 

Πού είναι ο κυβερνητικός εκπρόσωπος να μας ενημερώσει όταν τον χρειαζόμαστε; Αν και νομίζω ότι προτιμάει άλλα λαχανικά...  :mrgreen:

 

Daron, αυτό είναι το πιο τραγικό. Αν από το 2010 είχαμε αντιμετωπίσει την κρίση ενωμένοι όπως έκαναν οι υπόλοιπες χώρες, τώρα θα είχαμε ήδη ξεφύγει από αυτή...

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το περιεχόμενο του "υποφέρω".

Νομίζω ότι "υποφέρουμε" σε διαφορετικά επίπεδα, για διαφορετικά πράγματα, εκτός από τα βασικά που είναι κοινά, αλλά ότι ο πόνος που βιώνεται είναι πόνος, είτε δυτικός είναι είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.