Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

@ted78 Δεν ξέρει τι γίνετε γύρω σου μου φαίνεται. Ο Τσίπρας είπε στη συνέντευξη στη Χούκλη ότι σε 48 ώρες θα φέρει συμφωνία. Είμαι γραφικός που το επικαλούμαι ή ψεύτης ο Τσίπρας αν δε το τηρήσει;

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Οι Ολλανδοί ζητούν απομάκρυνση του Ντάισελμπλουμ από το Eurogroup -> http://tinyurl.com/p5pw7v4

 

Μην το παρακάνουμε με την προπαγάνδα. "Οι Ολλανδοί" είναι ο αρχηγός του κόμματος της αντιπολίτευσης που βρήκε ευκαιρία να χτυπήσει την κυβέρνηση, όπως γίνεται παντού.

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που μιλας για τρολλια και αναφερεσαι στον mdkarch...

 

Κατ'αρχάς, ο ομοϊδεάτης σου προχθές με χαρακτήρισε ΟΡΚ, οπότε αν δεν σε πειράζει θα κρατήσω αυτόν τον όρο, μιας και τρολ είσαι εσύ.

 

 

@mdkarch με μία μικρή αναζήτηση στο προφιλ σου φαίνεται πως η μόνη σου συνεισφορά στο forum είναι μόνο για συνδικαλιστικά. Να πεις ένα γεια στα αφεντικά σου στο δημόσιο από τους μελλοντικούς μετανάστες...

 

 

ΥΓ για να μην παρεξηγηθώ τα αστεράκια δεν μπήκαν γιατί βρίζω, απλά κάποια παράγωγα της λέξης φασισμός έχουν μπει σε φίλτρο φαίνεται

 

Επίσης, σε αυτό το σάιτ, γράφουν αρκετοί για τα επαγγελματικά, ας γράφουν και μερικοί για τα έρημα τα συνδικαλιστικά, μιας και μας έχουν πάρει τα σώβρακα.

Σε άλλες ηλιθιότητες δεν θα απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στην αντιπολίτευση πολλά τραγούδια λες.

 

 

Η έξοδος από το ευρώ βολεύει γεωπολιτικά όλους (κυρίως Γερμανούς και Ρώσους, αλλά και οι ΗΠΑ θα πάρουν το κατί τις τους) εκτός από την Ελλάδα.  

 

 

ps: σιγά μη σκίσουν κανένα καλτσόν οι Ροβεσπιέροι του ΣΥΡΙΖΑ και της ΧΑ (75% ταξική ψήφος στη Β΄ Πειραιά)

Link to comment
Share on other sites

http://fimotro.blogspot.gr/2015/07/blog-post_166.html

 

Εγώ πάντως αν ξαναχρειαστεί να πάρω κάποτε G3 στα χέρια (αχρείαστο να'ναι για να μην παρεξηγηθώ) προτιμώ να έχω δίπλα μου τύπους σαν τον Φαήλο (καμία σχέση μαζί μου πολιτικά) παρά αδερφές σαν τη Δελαστίκ και τον Κραουνάκη.

Μην προεξοφλείς τί θα κάνει ο καθένας σε περίπτωση πολέμου. Συνήθως αυτοί που εμφανίζονται υπερπατριώτες σε καιρό ειρήνης είναι οι μεγαλύτεροι χέστηδες σε καιρό πολέμου.

Link to comment
Share on other sites

@stayros, Ωραία, είναι ψεύτης ο Τσίπρας και μετά τι;

Θα βγάλουμε άκυρο το δημοψήφισμα;

Αυτό που λες είναι άνευ αντικειμένου πλέον, και σήμερα μιλάνε οι πολιτικοί αρχηγοί. ας δούμε τι θα πουν και οι άλλοι, και πόσο πια σημαντικό είναι αυτό το κόλλημα με το 48ωρο.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε προσωπικα δεν εχω να χωρισω με κανεναν τιποτα.

Αλλα βλεπω (οχι μονο εδω) ενα τρελο φανατισμο απο τους υποστηριχτες του ΟΧΙ.

Κα στην πλειοψηφια των περιπτωσεων (δεν μιλαω για κανενα προσωπικα) ειναι του στυλ:  "ουγκ, να τους γ@μησουμε, ουγκ, εξω οι Γερμανοι, ουγκ, κατω ο Σοιμπλε, ουγκ ουγκ..."..

Δεν μπορω να κατανοησω τον φανατισμο αυτο.

Δεν ήταν όλοι οι υποστηρικτές του "Όχι" το ίδιο. Εξ' άλλου και από τους ΝΑΙδες (πρωτότυπο) ακούσαμε ένα όργιο κινδυνολογίας εκτός τόπου και χρόνου. Στόχος των σκεπτόμενων ανθρώπων, τη στιγμή μάλιστα που η συζήτηση σε ένα φόρουμ δεν είναι τηλεπαράθυρο, αντίθετα σου δίνει τη δυνατότητα πριν απαντήσεις να σκεφτείς όσο θέλεις, είναι να προσπαθούν να δουν τη στρατηγική των διαπραγματευτικών πλευρών και όχι την τακτική. 

Εγώ σταμάτησα να γράφω από την Πέμπτη γιατί δεν μπορούσα να εξηγήσω, όντας φανατικός του "όχι", αυτή την απόφασή μου. 

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, ο ομοϊδεάτης σου προχθές με χαρακτήρισε ΟΡΚ, οπότε αν δεν σε πειράζει θα κρατήσω αυτόν τον όρο, μιας και τρολ είσαι εσύ.

 

 

Επίσης, σε αυτό το σάιτ, γράφουν αρκετοί για τα επαγγελματικά, ας γράφουν και μερικοί για τα έρημα τα συνδικαλιστικά, μιας και μας έχουν πάρει τα σώβρακα.

Σε άλλες ηλιθιότητες δεν θα απαντήσω.

 

 

 

Ποιος ειναι ο ομοιδεατης μου αγαπητο Ορκ?

Και για ποιο λογο ειμαι εγω το τρολ? Εγω τουλαχιστον εχω μερικες χιλιαδες ποστς τα τελευταια 7 χρονια. Δυστυχως κοντευεις να με φτασεις  σε μερικες μερες...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μην προεξοφλείς τί θα κάνει ο καθένας σε περίπτωση πολέμου. Συνήθως αυτοί που εμφανίζονται υπερπατριώτες σε καιρό ειρήνης είναι οι μεγαλύτεροι χέστηδες σε καιρό πολέμου.

Με αδικείς συνάδελφε, αναφέρθηκα σε συγκεκριμένα πρόσωπα, όχι σε όλους, αφορμή το βιντεάκι του fimotro που είδα και το έπαθα το εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.