Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιο για χαραξη δρομου με ομοε


chatzal

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, γνωριζει κανεις καλο βιβλιο οδοποιιας για χαραξη οδου και μηκοτομες? Να επεξηγει αρκετα οχι απλες εννοιες, σαν να ξεκιναει απ το μηδεν μι οδοποιια, κ ειδικα για μηκοτομες. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλίο του ατσαλόβεργα δεν το είχα υπόψιν μου (καινούργιο είναι?) αλλά θεωρώ ότι για οδοποιία από τα καλύτερα είναι του Κοφίτσα. http://www.papasotiriou.gr/product/stoixeia-odopoiias 

 Κατανόηση εννοιών, θεωρία κλπ

Τώρα αυτό που λές στον τίτλο "με ομοε" δεν ξέρω αλλά θεωρώ ότι πρέπει να έχεις ένα από τα παραπάνω βιβλία ΚΑΙ τον ΟΜΟΕ και να διαβάζεις ταυτόχρονα.

Έχε υπόψιν σου ότι κυκλοφορούν ελέυθερα (νόμιμα) στο διαδίκτυο διδακτικές σημειώσεις οδοποιίας από το e-class (πανεπιστημίων και ΤΕΙ)

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,είναι καινούριο, έχει περίπου 4 χρόνια σε κυκλοφορία. Του Κοφιτσα πράγματι είναι πολύ καλό και περιεκτικό,(με αυτό είχα μάθει οδοποιία),αλλά κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να συγκριθεί με το παραπάνω. Τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

... δεν μπορεί να συγκριθεί με το παραπάνω. Τσέκαρε το.

 

Με "ερεθίζεις' αλλά δεν μου βρίσκεται εδώ γύρω "Παπασωτηρίου"....:)

Σε πρώτη ευκαιρία πάντως θα το πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.