Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναγνώριση πτυχίου πολιτικού μηχανικού από εξωτερικό ΔΟΑΤΑΠ


Ramaya

Recommended Posts

Πολύ λίγο εκτός τόπικ......... 

 

Να είστε καλά! Και εγώ χαίρομαι πάρα πολύ, και κάθε μέρα λέω ευχαριστώ (στην τύχη μου; στην εταιρεία; σίγουρα στον τύπο που μου δίνει εφημερίδα στον δρόμο!). Δυστυχώς όμως, υπάρχουν και εδώ οι Έλληνες με τη νοοτροπία του τύπου: μας φταίει ο καιρός εδώ, οι Άγγλοι και η Βρετανία, αλλά παράλληλα μας φταίνε και οι Έλληνες, και η Ελλάδα (πλην των κυκλάδων και του φρέντο καπουτσίνο..). Άνθρωποι άνευ εθνικότητας αλλά... με Greek accent.. Ήμουν και θα είμαι της νοοτροπίας ότι απέναντι σε μία χώρα που σου προσφέρει εργασία, χρήματα, ΚΑΡΙΕΡΑ, έναν ευκολότερο τρόπο ζωής (πχ δημόσιες υπηρεσίες), θα πρέπει αν μη τι άλλο να μην είσαι αχάριστος και αγενής. Και κάθε μέρα λέω ευχαριστώ.

 

......... και συγνώμη προκαταβολικά!!

Edited by Earl
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μη χαθείς από το φορούμ!!!

 

Να είσαι καλά και εύχομαι να γίνουν τα όνειρά σου πραγματικότητα!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ! 

 

 

Μη χαθείς από το φορούμ!!!

 

Δεν πρόκειται Αλέξανδρε!! Το michanikos.gr είναι σαν το τσιγάρο, μόνο που δεν κόβεται!!  :mrgreen:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@ RAMAYA

 

Συγχαρητήρια σε όσα πέτυχες στην Αγγλία!!!

Αν θέλεις κάνε τα χαρτιά σου στο ΔΟΑΤΑΠ και περίμενε να δεις τί θα απαντήσουν.

Κανείς δεν μπορεί να σου το πει εκ των προτέρων. Σίγουρα δεν θα πολυδώσουν σημασία ούτε στους βαθμούς σου ούτε στα βραβεία σου. Μην πληγωθείς ούτε να ιδρώσει το αυτάκι σου. Αυτή η χώρα είναι κατά της αριστείας.....

Αν σου βάλουν μαθήματα ....με το πάσο σου και όταν μπορείς δώσε εξετάσεις. Δεν είναι δα και τόσο δύσκολα.

Μετά σκέφτεσαι αν θα δώσεις εξετάσεις και στο ΤΕΕ αλλά να ξέρεις ότι θα πληρώνεις ΤΣΜΕΔΕ για μια σύνταξη που ίσως δεν την πάρεις ποτέ.

Εν τω μεταξύ μη χάνεις το χρόνο σου με την Ελλάδα. 

Βρες δουλειά εκεί που είσαι ή οπουδήποτε αλλού.... Εκεί θα αποκτήσεις την εμπειρία που πιθανόν να χρειαστείς αν ποτέ φτιάξουν τα πράγματα και συνεχίζεις να θέλεις να επιστρέψεις...

Καλή τύχη!!!! 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.