Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ: Διαθέσιμη η εφαρμογή για υπαγωγή σε κατώτερη ασφαλιστική κατηγορία


Engineer

Recommended Posts

Στο διακανονισμο που ειχα κανει νομιζω μου χρεωσαν την ειδικη προσαυξη χωρις να με ρωτησουν....Μηπως και τωρα τη χρεωνομαστε θελοντας και μη???

 

Στην προεσκοπηση της αιτησης μου για 1 κατηγορια μου γραφει:

    Ασφαλιστικό :  ΝΕΟ
    Ελεύθερος Επαγγελματίας :  ΝΑΙ
    Ασφ. κατηγορία κλάδου Κύριας Σύνταξης :  1η
    Ασφ. κατηγορία Ειδικής Προσαύξησης :  1η

Link to comment
Share on other sites

Μας γυρίζουν στις εποχές του printscreen δηλαδη ε? χαχαχα

 

Πράγματι άμεσα βγάζει μήνυμα αν συνδεθείς οτι έχει υπαχθεί στην κατηγορία που επέλεξες. Ωστόσο, έστω ένα επιβεβαιωτικό email δεν θα ήταν τόσο δύσκολο πια να έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις print screen. Αν πατησείς εκτύπωση απο τον browser εκτυπώνει κανονικά την αίτηση σε μια σελίδα. Απλά θα μπορούσαν να είχαν προσθέσει ένα σχετικό κουμπί στην εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ημερομηνία δηλώνεται; Απο 1/15 ή 1/16; Παίζει κάποιο ρόλο;

Βεβαια παίζει. Αν θέλεις να πληρώσεις το Α εξάμηνο του 15 με μειωμένο πόσο πρέπει να επιλέξεις αναδρομικά από 1/1/2015.

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αίτηση γύρω στις 9 με 10 το πρωί σήμερα και τώρα που ξαναμπήκα, έχω ήδη μεταφερθεί στην 1η ασφ. κατηγορία που είχα διαλέξει....μου λέει ότι δεν έχω δικαίωμα αίτησης γιατί ανήκω ήδη στην κατώτατη ασφαλιστική κατηγορία!ΟΥΑΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το ερώτημα μου εδώ κάποια άποψη?

 

Το ίδιο ήταν και στην δική μου περίπτωση (3ή κατηγορία στον κλάδο Σύνταξης 1ή στην Ειδική Προσαύξηση). Προσπάθησα να υποβάλλω την αίτηση χώρις να κλικάρω τιποτά στην Ειδική Προσαύξηση και μου έβγαλε μήνυμα πως δεν έχω επιλέξει κατηγορία, οπότε αναγκαστικά κλίκαρα πως δεν επιθυμώ να αλλάξω κτηγορία στην Ειδική Προσαύξηση.

Link to comment
Share on other sites

Για το ερώτημα μου εδώ κάποια άποψη?

Eίμαι στην ίδια κατάσταση με σένα και μάλλον δεν έχει κανένα νόημα οπότε απλά το δέχθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.