Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΙΚΑ σε Έγκριση Εργασιών Μικρής Κλίμακας


komit

Recommended Posts

Να συμβάλω στα προηγούμενα με τα παρακάτω. (λειπει όμως ο πίνακας 3 :| )

ανεβάζοντας συγκεντρωτικά κάποια από τα δικαιολογητικά για το ΙΚΑ σε ΕΕΜΚ.

 

edit: Αν θέλει κάποιος ας τον στείλει να τα ανεβάσω όλα μαζεμένα στα downloads (αν και νομίζω σίγουρα θα έχουν ανεβει κάποια από αυτά)

 

edit: Για να μην χαθούν μέσα στο forum τα ανέβασα και στα downloads εδώ. Οπότε οταν εγκριθούν, θα διαγραφούν από την παρούσα ανάρτηση για λόγους οικονομίας.

 

edit: Διαγράφηκαν από την παρούσα ανάρτηση και μεταφέρθηκαν στα downloads, ως παραπάνω.

Edited by georgegaleos
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

#tetris

Απλά όταν κάνεις την απογραφή σου ζητείται να πληρώσεις μια προκαταβολή. Υποθέτω ότι άρα την προκαταβολή δεν τη γλιτώνεις ακόμα και αν τελικά μηδενιστούν τα ένσημα

 

#georgegaleos

Ευχαριστούμε για όλα τα χρήσιμα αρχεία.

Ιδού και ο πίνακας 3

Πίνακας 3 ΙΚΑ.xls

Link to comment
Share on other sites

 .... μάλλον μαζί γράφαμε γιατί τον βρήκα ....

όπως και νά 'χει σ' ευχαριστώ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

danaikaterina

όχι

με την απογραφή της ΕΕΜΚ, δεν πληρώνεις προκαταβολή

άσε που μπορεί να παραπέσει η κοινοποίηση από την ΥΔΟΜ (μου έχει τύχει) και να το αποφύγεις... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα γνωρίζει κάποιοσ σε αδεια μικρής κλιμακας ( για τοποθέτηση πισίνας κ κατασκευή πέργκολας) παμε με πίνακα 2,αλλά ξέρουμε σε ποιά κατηγορία μπαίνουν τα ενσημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω γι ατ αημερομισθια αν ισχυουν τα κατωτατα ώστε να ξερω πως να υπολογισω το πινακα 3,

δεν εχω καταλαβει ο ιδιοκτητης  εξοσουσιοδοτει εμενα για το ικα

στην περιπτωση μου είναι διαχειριση πολυκατοικιας ο΄ποτε τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκινήσει παρόμοιο ερώτημα εδώ.

 

Μην ανοίγεις τη συζήτηση σε δυο thread, διότι δημιουργείς σύγχυση στους συναδέλφους που έχουν την καλοσύνη να απαντήσουν και έτσι διασκορπίζονται οι απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα.Εφόσον όμως εμείς σαν μηχανικοί για την ΕΕΜΚ καταθέτουμε και τεχνική έκθεση που περιγράφονται οι εργασίες(για  το πώς θα γίνει η περίφραξη με το ελαφρύ υλικό πχ έμπηξη σιδηροπασσάλων κλπ...) ,και στην οποία δεν μπορούμε να αναφέρουμε την ύπαρξη σκυροδέματος(αυτό έχω καταλάβει από παλαιότερες αναρτήσεις)  διότι τότε προκύπτει η  υποχρέωση για κανονική άδεια ,δεν είναι λίγο περίεργο μετά να καταθέτουμε Πινακα 3 στον οποίο κάνουμε αναφορά σε gross beton?

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

έχουν εκδοθεί εδώ και ένα μήνα άδειες για ΕΕΜΚ για εργασίες εξωτερικής θερμομόνωσης στα πλαίσια του προγράμματος "Εξοικονόμηση κατ'όικον ΙΙ", χωρίς να μου ζητηθεί πίνακας 3 για το ΙΚΑ από την Υπηρεσία Δόμησης.

 Από το ΙΚΑ δεν είχα καμία ενόχληση μέχρι στιγμής.. Απ'όσο γνωρίζω κανονικά υπηρεσιακά στέλνεται η ΕΕΜΚ..

Θα πρέπει να τους ενοχλήσω εγώ; Υπάρχει περίπτωση να μην ασχοληθούν καν; Θα υπάρξουν κυρώσεις αν δεν τους ενημερώσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Edited by kapas2004
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.