Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακο Πολιτικων Μηχανικων


Kouf

Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφοι,
Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα με το μεταπτυχιακο, στο πολυτεχνειο του Μιλανο( Politecnico Milano), "Civil engineering for risk Mitigation". 
Πιο συγκεκριμενα: -Προυποθεσεις/κριτηρια εισαγωγης στο μεταπτυχιακο
                             -Θεματολογια μεταπτυχιακου
                             -Επιπεδο διαδασκαλιας/συννενοησης
                             -Διδακτρα/Γενικες πληροφοριες για την ζωη στο Μιλανο κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

ιταλικά ξέρεις?

 

ρίξε μια ματιά κι εδώ (πρόχειρη αναζήτηση μου) σε ένα πιο παλαιό κείμενο σχετικό.

 

Θέλει και κάποιο βαθμό να έχεις

και αναλυτικά τα μαθήματα της σχολής σου και περιεχόμενο και βαθμό που είχες.

 

Γενικά το πολυτεχνείο Μιλάνου (και Ρώμης) δεν είναι εύκολα αλλά θέλει σοβαρή επένδυση χρόνου.

 

Για το συγκεκριμένο εκ της ειδικότητας μου δεν έχω κάτι άλλο να σου πω. Δεν έχω καν ασχοληθεί ποτέ.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπερα, ειμαι πολιτικος μηχανικος εμπ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην πληροφορικη η και τα οικονομικα.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο μπορω να ανταγωνιστω σχετικα επι ισοις οροις τους αποφοιτους αυτων των σχολων η πρεπει να κανω δευτερο πτυχιο? ειμαι 4ατο ετος με συμβουλευετε να τελειωσω την σχολη μου ειναι να δωσω πανελληνιες σ αυτα τα 2? ευχαριστω πολυ 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2019 at 6:57 ΜΜ, civilara said:

Καλησπερα, ειμαι πολιτικος μηχανικος εμπ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην πληροφορικη η και τα οικονομικα.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο μπορω να ανταγωνιστω σχετικα επι ισοις οροις τους αποφοιτους αυτων των σχολων η πρεπει να κανω δευτερο πτυχιο? ειμαι 4ατο ετος με συμβουλευετε να τελειωσω την σχολη μου ειναι να δωσω πανελληνιες σ αυτα τα 2? ευχαριστω πολυ 

civilarala το ίδιο ερώτημα το έχεις βάλει σε καμιά δεκαριά θέματα το ίδιο. 

Σταμάτα να το κάνεις διότι στο τέλος δεν θα διαγραφούν μόνο όλα τα ερωτήματα σου αλλά και ο λογαριασμός σου.

Μεταπτυχιακά πάρε όσα θές αλλά θέματα με το ίδιο ερώτημα παντού είναι ή κάκιστη αξιοποίηση του χώρου που σε φιλοξενεί εδώ.

Λαμβάνεις ποινή

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.