Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογισμικό έκδοσης κοινοχρήστων


Recommended Posts

Μήπως κάποιος συνάδελφος έχει να προτείνει λογισμικό για έκδοση κοινοχρήστων σε πολυκατοικίες?

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία και τα greeklish απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, iovo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Η αλήθεια είναι πως πολλές οικοδομές έχουν ιδιαιτερότητές στην κατανομή των κοινοχρήστων (συνήθως λόγω καταστατικού) που είναι δύσκολο να καλυφθούν από ένα πρόγραμμα.

 

Μιας που ξεθάψαμε το θέμα, κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι το κλασικό excelόφυλο.

Άπαξ και στηθεί σωστά μετά είναι ζήτημα λεπτών να δημιουργούνται κάθε μήνα νέες καρτέλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτόνομη θέρμανση έχει η πολυκατοικία που μένω και θέλω να τα υπολογίζω εγώ φέτος για να μην πάω σε εξωτερικές εταιρείες.

 

Χοντρά Χοντρά τα θέλω, δεν χρειάζεται απόλυτη λεπτομέρεια. Μπορείτε να μου πείτε περίπου τι πρέπει να υπολογίσω για να το κάνω; Το μόνο καλό είναι οτι τα διαμερίσματα είναι 4 με ίδιο εμβαδόν και ένας μόνο έχει βάλει boiler πάνω στον καυστήρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια θα ηθελα να μου πειτε καποιο δωρεαν προγραμμα για τον υπολογισμο κοινοχρηστων πολυκατοικιας και κυριως θερμανσης.

Link to comment
Share on other sites

όχι, το freeware excel. Το να γράψεις την κάθε δαπάνη επιμερισμένη βάσει χιλιοστών είναι απλό και εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

όχι, το freeware excel. Το να γράψεις την κάθε δαπάνη επιμερισμένη βάσει χιλιοστών είναι απλό και εύκολο.

 

βεβαιως αυτο θελω να κανω αλλα εχω αποριες.τα χιλιοστα καθε διαμερισματος το εχω βγαλει.μετα τι ακριβως πρεπει να κανω?πως θα βγουν τα κοινοχρηστα για καθε διαμερισμα και ποσο θα πληρωσει το καθενα?

να επισημανω οτι θελω να βγαζω κυριως για το πετρελαιο θερμανσης την ολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.