Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος τρόπος κατάθεσης αμοιβής μηχανικού στην Εθνική Τράπεζα


Recommended Posts

Σας ενημερώνουμε ότι από 09/09/2019 το προϊόν "Εθνικός Όψεως απλός" παύει να διατίθεται & ο λογαριασμός σας θα μετατραπεί αυτόματα στο προϊόν "Business BASIC" με μηνιαίο κόστος 2€. Μπορείτε να πληροφορηθείτε για τα νέα χαρακτηριστικά του στα Καταστήματά μας, στο internet site www.nbg.gr ή στα τηλ. 181818, 2104848484.

 

Εάν δεν επιθυμείτε τη μετατροπή, μπορείτε να απευθυνθείτε σε ένα Κατάστημά μας ή στο 181818 και να επιλέξετε το προϊόν που σας ταιριάζει.

 

Ατόφιο το email όπως μου ήρθε όπως και σε πολλούς φαντάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

το 2ευρω μηνιαίο χαράτσι ισχύει και για τους λογαριασμούς που είναι "ΤΡΕΧΟΥΜΕΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ plus" ? Έβαλα την ονομασία του όπως την εμφανίζει στο e banking της η εθνική. Είναι ο παλιός κλασσικός λογαριασμός που βγάζαμε για τις αμοιβές μηχανικών. σημειωτέον δεν μου έχει έρθει mail ή κάποια άλλη ειδοποίηση για το χαράτσι που αναφέρουν οι συνάδελφοι από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mitsubae said:

Και πως θα κάνουμε καταθέσεις αμοιβών μετά? 

Η αλήθεια είναι πως δε το γουστάρω το χαράτσι των 2 ευρώ το μήνα αλλά έχουμε άλλη επιλογή αυτή τη στιγμή? 

Τα φώτα σας συνάδελφοι. 

Η κατάθεση αμοιβής στο ΤΕΕ και κατ'επέκταση στην ΕΤΕ αφού μόνο με αυτή είχε σύμβαση το ΤΕΕ,  έχει καταργηθεί από το 2011

Δες και το έγγραφο

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα.

Ήρθε και σε μένα το mail με την ΄΄αναγκαστική΄΄ μετατροπή του λογαριασμού μου σε Business BASIC.

''Αγαπητέ Πελάτη,

Σας ενημερώνουμε ότι ο λογαριασμός σας Απλός Όψεως, από 14/05/2021,πρόκειται να μετατραπεί αυτόματα σε Business BASIC.

Τα είδη λογαριασμών, Απλός και Διαχειριστικός Όψεως, θα πάψουν πλέον να διατίθενται, και σας καλούμε να γνωρίσετε το αναβαθμισμένο πακέτο Business BASIC, το οποίο έχει σχεδιαστεί για να καλύπτει με ευέλικτες λύσεις τις τραπεζικές σας ανάγκες, με μηνιαίο κόστος €2.''

Έχουμε τα λεφτά μας σε ένα λογαριασμό που δεν δίνει ούτε ένα ευρώ τόκο, ήδη πληρώνουμε ανά συναλλαγή στο web, θεωρώ λοιπόν μεγάλη κοροϊδία τα 2€/ μήνα. Από ότι έχω καταλάβει πλέον δεν υφίσταται η υποχρεωτική διατήρηση του λογαριασμού μηχανικών στο ΤΕΕ, σωστά; Γιατί σκέφτομαι να την κάνω. Με βλέπω προς Alpha Bank, έχει και Apple Pay, δεν ξέρω βέβαια εκεί ως επαγγελματικό λογαριασμό αν τον δηλώσω τι θα γίνει.

Εικόνα από Alpha Bank έχουμε;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.