Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οφειλές προς το ΤΕΕ και σύστηματα αμοιβών & Ν.4178


terry

Recommended Posts

Σήμερα είδαι τυχαία στο εβανκινγκ μου ότι την Πέμπτη το ΤΕΕ μου τράβηξε μία δόση του διακανονισμού από τον λογαριασμό μου. Το θεμα είναι ότι αυτό δεν εμφανίζεται πουθενά στο σαιτ του ΤΕΕ και δεν μπορώ να εκδώσω το ανάλογο παραστατικό!

Edited by msxoin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και σε μένα. Μάλλον το σύστημα διακανονισμών δεν ενημερώνεται καν. (είναι από τα σύγχρονα... :mrgreen: ). Η δόση που με χρέωσαν ήταν ετήσια συνδρομή προηγούμενου έτους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σήμερα είδαι τυχαία στο εβανκινγκ μου ότι την Πέμπτη το ΤΕΕ μου τράβηξε μία δόση του διακανονισμού από τον λογαριασμό μου. Το θεμα είναι ότι αυτό δεν εμφανίζεται πουθενά στο σαιτ του ΤΕΕ και δεν μπορώ να εκδώσω το ανάλογο παραστατικό!

 

Το ίδιο και σε μένα. Μάλλον το σύστημα διακανονισμών δεν ενημερώνεται καν. (είναι από τα σύγχρονα... :mrgreen: ). Η δόση που με χρέωσαν ήταν ετήσια συνδρομή προηγούμενου έτους.

Επειδή και εγω έχω κάνει ρύθμιση, φαίνεται η κίνηση δηλαδή ανάληψη της δόσης στο e-banking και συνήθως μετα 1 εβδομάδα ενημερώνεται το σύστημα του ΤΕΕ και σου στέλνει αυτόματα στο email που έχεις δηλώσει την απόδειξη.

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι συνάδελφε έτσι όπως τα λες είναι. Με αρκετή χρονοκαθυστέρηση ενημερώθηκε το σύστημα του ΤΕΕ για την ανάληψη του ποσού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σαν τεχνολόγος δεν πλήρωνα ποτέ εισφορά στο ΤΕΕ.

σήμερα παρατήρησα ότι μου κλέίδωσε το σύστημα τη δημιουργία νέας εργασίας (το +) στα αυθαίρετα και στις αμοιβές.

 

450€ τα χρωστούμενα. πρέπει να τα πληρώσω όλα για να ξανανοίξει ή ένα μέρος αυτών? ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρέη μπορείς να κάνεις διακανονισμό ηλεκτρονικά.

 

Πότε ανοίγει το σύστημα δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι αφού καταχωρήσουν την πρώτη πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

οι περιορισμοι ισχυουν και για επεξεργασια παλαιοτερων εργασιων?

 

Στο σύστημα των αυθαιρέτων ΔΕΝ μπορείς :

- Να προσθέσεις νέο έργο

- Να μεταφέρεις δήλωση του ν.4014 στον ν.4178

- Να οριστικοποιήσεις δήλωση αυθαιρέτου

- Να υποβάλλεις οποιοδήποτε τύπο αιτήματος

 

Αυτά διαπιστώσαμε προς το παρών με συνάδελφο που έχει οφειλές παλαιότερων ετών.

Link to comment
Share on other sites

και ο διακανονισμος εως ποσες δοσεις ειναι?

ποια ειναι η ελαχιστη καταβολη?

εχει κανει καποιος προσφατα διακανονισμο?

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.