Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οφειλές προς το ΤΕΕ και σύστηματα αμοιβών & Ν.4178


terry

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mantsos

Το χαρτόσημο 2.40% δεν το έχουν καταργήσει ακόμα? (55 Ε+1,32 χαρτόσημο=56,32 Ε)

 

Ναι, ακομα το χρεωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το σπαστικό είναι που θα πρέπει να πάω Αθήνα για να τα πληρώσω , αφού δεν έχω πιστωτικές κάρτες Νομίζω με χρεωστική κάρτα δεν γίνεται από ότι είδα με πρώτη ματιά Άλλωστε για αυτό δεν τα πλήρωσα αφού στην Αθήνα δεν μένω που να με πληρώσουν πάνω από μια μέρα και στο σπίτι μου εκεί πάω μόνο για τουαλέτα πλέον Και σε μια μέρα τι να πρώτο κάνω  ? 

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνεις ? Μια χαρά πληρώνονται με χρεωστική. Άσε δεν που θα υπάρχει και άλλος τρόπος λογικά π.χ. κατάθεση σε λογαριασμό τράπεζας. Σιγά μην πας στο ΤΕΕ !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ νικ , θα το κοιτάξω πάλι γιατί στην σχετική φόρμα του ΤΕΕ είδα μόνο πιστωτική , αλλά μπορεί να μην το πρόσεξα καλά Χρεωστική έχω για να πηγαίνω στο ταμείο κάθε λίγο και λιγάκι , σε ένα λογαριασμό της γυναίκας μου με τον οποίο πληρώνεται 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πλέον και μήνυμα στην πλατφόρμα των αυθαιρέτων!

 

Για εκεί πάει παιδιά να μας κλείνουν με ένα κουμπάκι...

 

Το ΤΕΕ το παλεύει με νύχια και με δόντια πάντως....Το παραδέχομαι!

Link to comment
Share on other sites

@GEORGE MICHEAL, Γιώργο η χρεωστική πρέπει να είναι MasterCard ή Visa για να μπορέσεις να πληρώσεις. Με Maestro δεν γίνεται. Μπορείς εναλλακτικά, και αν έχεις e-banking, να εκδόσεις ηλεκτρονική προπληρωμένη κάρτα της τράπεζάς σου, η οποία είναι συνήθως MasterCard, και να κάνεις τη συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

@GEORGE MICHEAL, Γιώργο η χρεωστική πρέπει να είναι MasterCard ή Visa για να μπορέσεις να πληρώσεις. Με Maestro δεν γίνεται. Μπορείς εναλλακτικά, και αν έχεις e-banking, να εκδόσεις ηλεκτρονική προπληρωμένη κάρτα της τράπεζάς σου, η οποία είναι συνήθως MasterCard, και να κάνεις τη συναλλαγή.

Αυτό είδα και εγώ , θα δω αν μπορώ άμεσα να πάρω μια τέτοια κάρτα γιατί όπως βλέπω χρειάζεται γενικά και όχι μόνο για ΤΕΕ Ευχαριστώ του καλούς συναδέλφους και συμφορίτες για τις πολύτιμες συμβουλές τους 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ Κοζάνη στο τεε και μου είπαν ότι πρέπει να τους τα πάω μετρητά (60 κλμ πήγαινε-έλα) μετά είδα ότι γίνεται με visa (θα το κάνω με την prepaid) είπα στην υπάλληλο του τεε για λογαριασμό κλπ και μου απάντησε οχι θα τα φέρεις εδώ!!! της απάντησα ότι θα έρθω Κοζάνη με γαιδουράκι (για να είμαι στα μέτρα τους).

Αναρωτιέμαι και εγώ σαν ΚΑΤΕ αφού πληρώνω ΕΕΤΕΜ γιατί να πληρώσω ΤΕΕ για την χρήση των ηλεκτρ.συστημάτων αφού σε κάθε ρύθμιση παίρνουν το ποσοστό ανταπόδοσης τους , μου θυμίζει το 2% επι της αμοιβής (αυτό που καταργήθηκε στην πράξη αλλά όχι στο σύστημα του ΤΕΕ ) που πληρώναμε οι τεχνολόγοι ( μετά από 30 χρόνια δουλειάς το είχα υπολογίσει σε ένα μεγάλο ποσό) , έχει το ΤΕΕ δικαίωμα να χρησιμοποιεί τα ηλεκτρονικά συστήματα του υπέκα να εισπράτει εκβιαστικά οφειλές και να ορίζει επίσης δικαιώματα υπογραφών μέσα σε αυτά όπως νομίζει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.