Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Καταργείται η επιλογή κατώτερης ασφαλιστικής κατηγορίας...;;;


terry

Recommended Posts

Συμφωνώ με terry.

Συνάδελφοι σιγά τον όγκο εργασιών και το μεγάλο τζίρο που φέρνει η πλατφόρμα του 4178 για να ασχοληθεί κανείς? Το θέμα αφορά μόνο εμάς. Η κοινωνία αδιαφορεί παντελώς για τα δικά μας προβλήματα, διότι έχει τα δικά της.

Ο 4178 αφορά δυο κλασσικές κατηγορίες α) Τυχερούς (άτυχους) που βρήκαν αγοραστή να "σκοτώσουν" σε χαμηλή τιμή το ακίνητο και αναγκαστικά θα προβούν σε τακτοποίηση

β) ιδιοκτήτες με παλιά πρόστιμα που πάνε για διαγραφή μέσω 4178 ή όσοι έχουν υποστεί καταγγελία. Να έρθει κανείς από μόνος του με τη φτώχεια που μαστίζει το κόσμο και να τακτοποιήσει χωρίς λόγο, μάλλον δεν είναι και η πιο συχνή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 286
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

.. Θα σας εξισωσουν με τον καθε λαθρομετανάστη που θα εχει καλύτερη μεταχείριση. Επιχειρήσεις και όσοι προοδεύουν ειναι στόχος και αυτοσκοπός των αριστερών ανθρωποειδων ειναι να αμοιβονται όλοι με 3 και 60 και να φυτοζωουν

 

 

 

Αληθεια εσυ δεν εισαι ενας απο μας;

Απο τα σχόλια σου καταλαβαίνω οτι με καποιο τροπο εχεις "δεσει το γαιδαρο" σου και μας αντιμετωπίζεις σαν "καημένους"...Γιατι?Το γεγονος οτι υπάρχουν καποιοι πρωην συναδερφοι σου σε δύσκολη συγκυρια σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα?

  • Upvote 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

μαζι με εσενα απεχουν αλλα 3 εκατομυρια που θεωρουν τον εαυτο τους εξυπνο ; γιατι εσυ ποιον το παιχνιδι παιζεις ;;; οπως και αλλα 3εκ αν κατεβαιναν να ψηφισουν κατι αλλο, εστω το λεβεντη, τοσα χρονια.;. πιστευεις οτι θα ημαστε εδω ; δεν εχεις αλλοθι... εισαι και εσυ θυτης οπως και οι  δημαγωγη που κατακρηνεις... οπως και αλλα 3εκ που δεν ψηφιζουν ... σε λυπαμαι ...

Το ότι δεν ψηφίζω δεν σημαίνει ότι δεν έχω γνώση της πολιτικής κατάστασης της χώρας μου ή ότι δεν ασχολούμαι με την πολιτική... Απλά δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιο κόμμα που δεν με εκφράζει... Και σε ενημερώνω ότι διαβάζω από Ριζοσπάστη μέχρι Ελεύθερη ώρα... Αν εσύ νιώθεις ικανοποιημένος επειδή ψήφισες τον οποιονδήποτε απλά και μόνο για να φαίνεται ότι δεν ψηφίζεις κάποιο από τα "μεγάλα κόμματα" και το κάνεις ως αντίδραση, το σέβομαι δικαίωμα σου είναι...Ψηφίζω πάντα στις εκλογές του ΤΕΕ κτλ όταν οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν πότε γίνονται (και μάλλον καλά κάνουν αν κρίνω από τον πρώην επικεφαλής μας, νυν υπουργό)...

Link to comment
Share on other sites

Αλληλοφαγωθείτε, έτσι ωραία...καλά το πάμε....

 

Με νύχια και με δόνιτα κρατιόμαστε, αλλά αυτό είναι τελειωτικό χτύπημα.

 

Δυστυχώς μας τελείωσαν...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εσυ δεν εισαι ενας απο μας;

Απο τα σχόλια σου καταλαβαίνω οτι με καποιο τροπο εχεις "δεσει το γαιδαρο" σου και μας αντιμετωπίζεις σαν "καημένους"...Γιατι?Το γεγονος οτι υπάρχουν καποιοι πρωην συναδερφοι σου σε δύσκολη συγκυρια σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα?

 

Πως με στεναχωρεί πολύ. Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν να βγουν αρκετοί έξω μπας και καρπωθούν τη δουλειά αυτοί. Σαν τον άλλο τον εξυπνάκια που είπε για αφαίρεση της άδειας σε όσους δεν πλήρωσαν εισφορές... Στην τελική δεν ασχολούμαι με το ελεύθερο επάγγελμα για να προσδοκώ φάγωμα...Αλλους να φοβάσαι και να ξέρεις υπάρχουν αρκετοί...

Το ΣΑΣ πάει σε όλους όσους νόμισαν ότι με τον μικρό Αλέξη θα δούνε την ελπίδα...Δεν έχουν καμία δικαιολογία θα πρέπει να πληρώνουν χωρίς γκρίνια γιατί αυτόν βγάλανε αυτόν θα λουστούνε...

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

αφιερωμένο στους ΝΔ-ΠΑΣΟΚΟΥΣ μηχανικους,που φηφισαν ΣΥΡΙΖΑ, γιατι φοβηθηκαν μην επιστρεψει ο Σελλιανακης και ακυρωσει αναδρομικα την ευνοικη διαταξη......

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η αποφαση θα γινει βασει του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ εκκαθαριστικου ή μηπως βασει του εκκαθαριστικου που ηταν σε ισχυ τη στιγμη που υπηχθη στις διαταξεις του Νομου?

 

Ποιος ξερει...

 

Ξέρουμε . Ηδη ο ΟΑΕΕ το ανακοίνωσε , εκκαθαριστικό διαχειριστικού έτους 01.01.2014 - 31.12.2014 , αυτό δηλαδή της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος που υποβλήθηκε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ειμαι πλουσιος γιατι δηλωσαη 1.400€ περισσοτερα απο το διπλασιο των χρεων μου...

Ασταδιαλα...

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ειμαι πλουσιος γιατι δηλωσαη 1.400€ περισσοτερα απο το διπλασιο των χρεων μου...

Ασταδιαλα...

 

Σύμφωνα με το νόμο είστε .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.