Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Leica TCR407 power:Πρόβλημα με κατέβασμα μετρήσεων.


teospil

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους. 

 

Δουλεύω με το LeicaTCR407Power, εδώ και χρόνια. Τελευταία, και μετά από ένα φορματ στον υπολογιστή (δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση), τα .dxf των μετρήσεων που κατεβάζω, στο layer των υψών, όλες οι μετρήσεις εμφανίζονται μηδενικές! 

 

Ξέρει κανείς τίποτα σχετικά;

 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. 

 

Δουλεύω με το LeicaTCR407Power, εδώ και χρόνια. Τελευταία, και μετά από ένα φορματ στον υπολογιστή (δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση), τα .dxf των μετρήσεων που κατεβάζω, στο layer των υψών, όλες οι μετρήσεις εμφανίζονται μηδενικές! 

 

Ξέρει κανείς τίποτα σχετικά;

 

Ευχαριστώ. 

Kοιτάξτε εάν συμβαδίζουν οι ρυθμίσεις επικοινωνίας με το σταθμό.

Επειδή κάνατε Format μήπως χρειάζεται να κάνετε ξανά εγκατάσταση τους οδηγούς της συσκευής.

Με ποιό πρόγραμμα κατεβάζετε τα σημεία?

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δείτε τις μετρήσεις μέσα από το όργανο. Εκεί κατά 99.9999% οι μετρήσεις θα είναι κανονικά με υψόμετρα. Αν δεν είναι προφανώς υπάρχει  κάποιο χοντρό πρόβλημα και το όργανο χρειάζεται σερβις.

Μετά κατεβάστε σε format gsi να δείτε αν υπάρχει τότε πρόβλημα. Αν υπάρχουν υψόμετρα στο gsi, νομίζω θα φταίει κάτι με το φορμάτ κατεβάσματος σε dxf. Μπορείς (κατά 99%) να ξαναανεβάσεις το φορματ στο όργανο χρησιμοποιώντας ένα αρχείο frt.

 

 Σε κάθε πρίτπωση στην αντιπροσωπεία θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.