Μετάβαση στο περιεχόμενο

Word - διάφορες απορίες


sundance

Recommended Posts

  • 1 month later...

Καλησπέρα

 

Ξέρει κάποιος μου πει πως δημιουργούνται φόρμες στο word?

Για να πω την αλήθεια δεν είμαι σίγουρος για το αν αυτό που θέλω να κάνω ονομάζεται φόρμα.

 

Έχω φτιάξει μια μελέτη στο word με ορισμένα στοιχεία (πχ ημερομηνία,ονοματεπώνημο κτλ.). Αυτό λοιπον που θέλω είναι με κάποιο τρόπο να φτιάξω κενά πεδία στα στοιχεία που θέλω να αλλάζω. Αν ξέρει κανείς θα του ήμουν ευγνώμον.

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Εχω word 2007

Σε παλιοτερη εργασια ειχα δημιουργησει εξισωσεις στην εκδοση 2003.

Μπορω τωρα να τις επεξεργαστω??

Προσπαθω να κανω μετατροπη σε equation 6.0 (υπαρχει αυτη η επιλογη στην εκδοση 2007, αλλα δεν μπορω...

 

Καμια ιδεα για να μην τα ξαναγραφω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Κατέβασε τα mathtype, συνεργάζεται με word 2003 και 2007. Κάνοντας διπλό κλίκ στην εξίσωσει που έχει στο word σε πηγαινει αυτόματα στο mathtype και την επεξεργάζεσαι απο εκεί. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

terry, κανονικά (στο 2003 έτσι δουλεύει σίγουρα, γιατί όχι και στο 2007; ) επιλέγεις το κείμενο που θέλεις και πατάς Tools/word count.

 

 

Κάτι άλλο. Εχω ένα αρχείο σε word. Μπορώ να πατήσω πάνω στα τετραγωνάκια και να αλλάξω την κατάσταση από Χ σε κενό και το αντίθετο.

Μπορώ επίσης να προσθέσω κείμενο σε επιλεγμένα σημεία.

Δεν έχω την συνηθισμένη πρόσβαση στο κείμενο, δηλαδή καθώς ανοίγουν τα μενού edit, view, insert, format κτλ, οι περισσότερες επιλογές είναι ανενεργές.

 

Ξέρει κανείς πώς γίνεται να φτιάξουμε ή να επεξεργαστούμε αυτό το αρχείο;

 

attachment.php?attachmentid=3548&stc=1&d=1295877674

post-5538-131887257118_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.