Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ραβδόμορφοι Φορείς - ΡΑΦ του Τεχνικού Οίκου Λογισμικού - ΤΟΛ


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η runet δεν θα βγαλει προγραμμα αναλυσης τρισδιαστατου φορεα,αλλα κατι για αναλυση και διαστασιολογηση μεμονωμενων δομικων στοιχειων,οπως το betonexpress.

υποθετω.

Link to comment
Share on other sites

η runet δεν θα βγαλει προγραμμα αναλυσης τρισδιαστατου φορεα,αλλα κατι για αναλυση και διαστασιολογηση μεμονωμενων δομικων στοιχειων,οπως το betonexpress.

υποθετω.

 

Θα είναι τουλάχιστον ανάλυση-διαστασιολόγηση επίπεδου πλαισίου. Η ανάλυση υπάρχει ήδη σε πρόγραμμα αρά θα ετοιμάσουν μόνο διαστασιολόγηση+ενώσεις.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι γίνεται με τη Beta έκδοση;

Τι γίνεται με το σειριακό αριθμό που ζητάει κατά την εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

@mkalliou

Δεν γνωρίζω αν ο Αβραμίδης ο οποίος ανέπτυξε τα πρότυπα παραδείγματα του ΟΑΣΠ είναι εκ των ιδιοκτητών του ΤΟΛ, αν εσύ το γνωρίζεις μπορείς να το δηλώσεις χωρίς υπονοούμενα.

 

μα τι υπονοούμενα, ειναι δυνατον να ξερει κάποιος το μετοχολογιο μιας εταιρείας?

 

η εικασία του μκαλλίου πιθανα να προκύπτει από αυτό που θα ρωτήσω εγώ:

 

στο 3ο συνέδριο αντισεισμικής ποιος παρουσίαζε τις θεμελιώσεις του ραφ?

 

και εκει με το sap το συγκρίνει.

 

το έχω πει αλλα θα το ξαναπώ για τους ελέγχους.

 

δεν έχω κάνει τα παραδείγματα τα τελευταία χρόνια με το next, ειχα κανει παλιά οταν ξεκινούσαν να στηνονται.

 

σε μια ημερίδα το 2002 ειχα ρωτήσει μια κυρία που ηταν μαζι με τον αβραμίδη, καθηγητρια αλλα δεν τη θυμάμαι ποια ήταν,

 

και της ειχα πει ότι είχα απόκλιση στις ιδιοπεριόδους σε σχέση με το sap κάτι 0,5% κάτι τετοιο και μου ειχε απαντήσει:

 

γενικά από 10% και πάνω απόκλιση αν εχεις σε οτιδήποτε, να ανησυχεις. αυτό για σας που θέλετε να κάνετε έλεγχους.

 

επίσης δεν ειναι δικιά μας δουλειά ο έλεγχος αλλά φαντάζομαι των εταιρειών,

 

αποψη μου ειναι οτι όλες λιγο-πολύ κοντά ειναι στα αποτελέσματα των μεγεθών,

 

αλλού γίνεται το πανηγύρι

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, οι έλεγχοι είναι δουλειά των εταιρειών. Όμως οι εταιρείες δεν τους κάνουν, γιατί; Θα μπορούσαν άλλωστε να τους χρησιμοποιήσουν ως μέσο πειθούς για τους υποψήφιους αγοραστές, είναι δηλαδή προς όφελος τους. Όταν δεν τους κάνουν οι εταιρείες τους κάνουν οι χρήστες.

 

Επιστημονική συνεργασία υπάρχει σίγουρα μεταξύ ΤΟΛ και Αβραμίδη και Μορφίδη.

Όπως αντίστοιχα της lh-Λογισμική με τον Παπαδρακάκη.

Και των άλλων εταιρειών λογισμικού με κάποιους που δεν τους γνωρίζουμε.

Αυτό δεν είναι κάτι μεμπτό ή απίθανο, αλλά μάλλον η συνήθης τακτική.

Λέει η εταιρεία ότι σου αναθέτω εσένα κύριε καθηγητά Τάδε να μου κάνεις ένα καινοτόμο ραβδόμορφο στοιχείο ή ένα καινοτόμο επιφανειακό στοιχείο που θα το χρησιμοποιήσω στο πρόγραμμά μου.

Link to comment
Share on other sites

που είναι η beta έκδοση. Στο site δε βρήκα κάτι...

Παναγιώτη μέχρι και εχθές που το κατέβασα υπήρχε στην ισοτσελίδα τους.

Σήμερα δεν το βρίσκω!

Τους έστειλα και e-mail να ρωτήσω για έναν σειριακό αριθμό που ζηάει κατά την εγκατάσταση, αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.