Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ραβδόμορφοι Φορείς - ΡΑΦ του Τεχνικού Οίκου Λογισμικού - ΤΟΛ


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 541
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, αλλά όχι μόνο. Εγώ πάντως το πήρα για ενισχύσεις και για να ελέγχω τα αποτελέσματα του Fespa.

Υπάρχει και το δωρεάν για μη επαγγελματική χρήση GaLa που είναι και στα downloads.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασες software για έλεγχο του fespa?

τελικά έχεις αγοράσει το ΡΑΦ, δεν καταλαβαίνω ακριβως τι λες

ειναι module που το αγοραζεις ξεχωριστά? παίζει μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το αγόρασα ειδικά για να ελέγξω το Fespa, αλλά έκανα και διασταύρωση των αποτελεσμάτων του.

Το ΔΙΑΣΚ είναι ανεξάρτητο πρόγραμμα που προϋπήρχε του ΡΑΦ και κάνει έλεγχο σε διαξονική κάμψη τυχούσας διατομής.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω σίγουρα. Αν θυμάμαι καλά και αν κρίνω σύμφωνα με την προσφορά του ΔΙΑΣΚ οι μειωμένες τιμές για νέους μηχανικούς παίζει να είναι μόνιμες. Ίσως να αλλάζει δλδ το ποσσστό της προσφοράς αλλά προσφορά υπήρχε σίγουρα εδώ και πολύ καιρό. Στείλε ένα mail.

 

Αν αναφέρεσαι στην προσφορά των δωρεάν modules δε ξέρω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Παναγιώτη. Έχω επικοινωνήσει με την εταιρία και τους έχω προτείνει και κάποια παραδείγματα. Απλά η απορία επί των τιμών μόλις μου δημιουργήθηκε.

Σε 10-15 μέρες θα υπάρχει διαθέσιμη δοκιμαστική έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν λέει ότι επιλύει γενικές ή μερικές κοιτοστρώσεις. Μπορείς βέβαια να τις προσομοιώσεις με εσχάρα πεδιλοδοκών.

Εναλλακτικά προμηθεύεσαι ένα ανεξάρτητο πρόγραμμα για αυτή τη δουλειά όπως το Fepla της LH-Λογισμική ή το SAFE της CSI (Etabs).

Link to comment
Share on other sites

To θέμα όμως είναι η δουλειά που πρέπει να κάνεις για να βρεις και να μεταφέρεις όλα τα δεδομένα-αποτελέσματα από το ένα στο άλλο πρόγραμμα, με αυξημένη πιθανότητα λάθους και πολλαπλάσιου χρόνου ειδικά σε περίπτωση τυχόν επανεπίλυσης. Δεν λέω και για το επιπρόσθετο κόστος+συντήρηση του έξτρα προγράμματος....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.