Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ραβδόμορφοι Φορείς - ΡΑΦ του Τεχνικού Οίκου Λογισμικού - ΤΟΛ


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Ειδες λοιπον.....δλδ απο ενα σημειο κ μετα ισως να μη σε συμφερεις να πληρωνεις την υποστηριξη (για τα λογισμικα που εχουν τετοιου ειδους υποστηριξη) και να πληρωνεις μονο για τις σημαντικες αναβαθμισεις.....Οποτε δεν υπολογιζεις το κοστος της ετησιας συνδρομης..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 541
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που θέλω είναι από την υποστήριξη είναι:

α) εκδόσεις με μικρές βελτιώσεις και διορθώσεις λαθών να δίδονται δωρεάν. Αυτό το κάνει και η LH-Λογισμική και η Multisoft και η Runet. Δεν το κάνει η CCS η οποία ζητά ~500€ για ένα πρόγραμμα αξίας 1.800€ με πολλές ελλείψεις και τελικά για να φτάσει κάποια στιγμή σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο θα το πληρώσουμε πολλαπλάσια.

β) όταν θα πάρω αν θα πάρω μια φορά το χρόνο την υποστήριξη για μια-δυο ερωτήσεις να μη με ρωτήσουν, πλήρωσες το κόστος υποστήριξης των ~500€; Μπορεί ένα πρόγραμμα να το αγοράσω τώρα, να μην απασχολήσω ποτέ την υποστήριξη για ένα χρόνο και να τους χρειαστώ μετά. Καλύτερα να μου έλεγαν έχεις το δικαίωμα τόσο χρόνο να χρεώσεις την υπηρεσία υποστήριξης, μετά θα πληρώνεις τόσο το λεπτό.

 

Αυτή τη συζήτηση όμως την κάνουμε ΕΔΩ. Ας τη συνεχίσουμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κόστος συντήρησης δεν μου ακούγεται καλά.....Αγοράζω αύριο το πρόγραμμα,αλλά για πολλούς και διάφορους λόγους δεν το χρησιμοποιώ (στρατός,καθόλου δουλειά, κ.λ.π...)Μετά απο 2 χρόνια θέλω ν ασχοληθώ και να εκπονήσω μελέτη,έχουν δεν έχουν αλλάξει οι κανονισμοί κ.α.Τι θα πληρώσω τελικά?Δεν πιστεύω τη συντήρηση των 2 προηγούμενων χρόνων που ήμουν σε απραξία,αλλά την τρέχουσα περίοδο.Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι διαθεσιμο απο civiltech (η οποία τι έγινε αγοράστηκε απο αλλον;) και απο τεχνολογισμικη:

 

http://www.civiltech.gr/

http://www.technologismiki.gr/

 

στην δευτερη μάλιστα παιζουν και σεμινάρια συντομα. Στο link της civiltech Για σεμιναρια δεν μπορεσα να μπω.

Link to comment
Share on other sites

Πιο λογικό απ' ό,τι πριν που ήταν 550€ (!!!) αλλά και πάλι όπως έχω δηλώσει και αλλού είμαι κατά των "συμβολαίων συντήρησης". Έχω καλομάθει ίσως με LH-Λογισμική (Fespa), Multisoft (Toixos) και Runet (Fedra).

Σαν νέα εταιρεία στο χώρο που ανταγωνίζεται κυρίως το Fespa και τα Ολοστατικά όπως δείχνουν τα πράγματα, θα περίμενα πιο "δυνατή" εισαγωγή στην αγορά για να αποκτήσει πελατειακή βάση.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέα εταιρεία στο χώρο που ανταγωνίζεται κυρίως το fespa και τα Ολοστατικά όπως δείχνουν τα πράγματα, θα περίμενα πιο "δυνατή" εισαγωγή στην αγορά για να αποκτήσει πελατειακή βάση.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο Χάρη. Και αν σκεφτείς πόσες "παιδικές ασθένειες" θα έχει το πρόγραμμα.... Δηλ. θα πληρώνουμε εμείς τα λάθη και τα προβλήματα του προγράμματός τους.

 

η συνδρομή των 370€ θα ισχύει για πάντα ή όταν σταματήσει η προσφορά θα το γυρίσουν σε όλους στο 15% της αρχικής τιμής;

 

Το ΔΙΑΣΚ όταν λέει τυχούσας διατομής τι εννοεί; μήπως τελικά είναι απαραίτητο;

Link to comment
Share on other sites

Και αν σκεφτείς πόσες "παιδικές ασθένειες" θα έχει το πρόγραμμα.... ;

και κάποια προγράμματα στο παρελθόν δεν μπόρεσαν ποτέ να τις ξεπεράσουν

Link to comment
Share on other sites

...Το ΔΙΑΣΚ όταν λέει τυχούσας διατομής τι εννοεί; μήπως τελικά είναι απαραίτητο;

Τυχούσας εννοεί πραγματικά τυχούσας με οπές κ.λπ. και σίδερα όσα θέλεις όπου θέλεις. Μπορείς να έχεις και δύο ποιότητες σκυροδέματος αλλά όχι και δύο ποιότητες χάλυβα. Κάνει τα πάντα όσο αφορά την διαξονική κάμψη με ορθή δύναμη και μπορείς να το δουλέψεις για ένα μήνα δωρεάν και να το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.