Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ραβδόμορφοι Φορείς - ΡΑΦ του Τεχνικού Οίκου Λογισμικού - ΤΟΛ


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Κανε εκτέλεση ως διαχειριστής τουλάχιστον για την πρώτη φορά. Μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο. Δεξί κλικ στη συντόμευση - εκτελεση ως διαχειριστής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έκανα, αλλά πάλι δεν τρέχει. Μήπως φταίει το ότι έκανα εγκατάσταση πρώτα το crystal reports και μετά το ΡΑΦ? Αν και στο στο site τους λέει ότι δεν έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω ge_liakos και ευχαριστω για τις απαντησεις,να ειναι μια πλακα με περισσοτερες απο μια πλευρες,πως υπολογιζεται αυτη η πλακα,και πως παιρνεις τους τοπικους αξονες οπλισης,αφου οπως καταλαβα πρεπει να τους δηλωσεις εσυ..λοξες πλακες μπορεις να εισαγειs?η συνδεση του με το sap2000 ξερουμε πως γινεται?μπορεις να εξαγεις αλλα και να εισαγεις ενα μοντελο(μαζι με τους συνδιασμους)?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για τα κεκλιμένα σου είπα πως γίνεται.

Σκάλες θα τους ρωτήσω πως προσωμοιώνονται γιατί δεν το ξέρω..

ge_liakos , Μήπως έμαθες πως προσωμοιώνονται οι σκάλες;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το στοιχείο "κρυφοδοκός". Προσοχή, όμως γιατί θεωρείται αβαρές.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε τι φάση εξέλιξης βρίσκεται το πρόγραμμα; Αν δεν κάνω λάθος είχαν υποσχεθεί Ευρωκώδικες και επίλυση κοιτόστρωσης για το χειμώνα του 2010...

Link to comment
Share on other sites

Για τη σκάλα έχουμε κάποιες δυσκολίες.

 

Για κοιτόστρωση που ρώτησα έχουν τα πάντα έτοιμα και κάνουν κάποια τεστ τώρα

 

Για ευρωκώδικες δε γνωρίζω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για τη σκάλα έιχα ρωτήσει αλλα επείδη δεν το κοίταξα μετά δεν θυμάμαι τι μου είχαν πει. Όταν ξαναμιλίσω θα τους ρωτήσω πάλι.

Αυτό που ξέρω είναι οτι μέχρι τέλους του έτους θα κυκλοφορήσουν Ευρωκώδικες, κοιτόστρωση, δυνατότητα για τριέριστες πλάκες και γωνιακούς προβόλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις προσομοιώνω τις σκάλες στο ΡΑΦ με κανονική ορθογωνική δοκό μεταξύ 2 σταθμών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εαν είναι εύκολο ας αναφέρει κάποιος χρήστης τις όποιες εξελίξεις για το ΡΑΦ (πεπερασμένα, κοιτόστρωση, ενσωμάτωση ευρωκωδίκων κτλ.) ή νέες εντυπώσεις από τις όποιες μελέτες πραγματοποίησε με αυτό, διότι σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Επίσης καμία άποψη για τα κατασκευαστικά σχέδια που παράγει, υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.