Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ραβδόμορφοι Φορείς - ΡΑΦ του Τεχνικού Οίκου Λογισμικού - ΤΟΛ


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Πάντως η κοιτόστρωση δεν έχει εισαχθεί ακόμα. Υπάρχουν βέβαια τα κουμπιά αλλα είναι ανενεργά γιατί δεν έχουν ολοκληρώσει ακόμα τις δοκιμές για την κοιτόστρωση.

 

Terry εδώ ειναι ολα http://www.tol.com.gr/newsletters/RAF_EC_Release.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειμαι πολυ περιεργοσ να δω την κοιτοστρωση και τον τροπο που μοντελοποιει καθως και τα αποτελεσματα που βγάζει ειδικά σημειακά στον ποδα των υποστυλωματων γιατι σε αλλο στατικο προγραμμα που δουλευα παλιοτερα παρα την χρηση πεπερασμενων στοιχειων για την κοιτοστρωση τα αποτελεσματα ήταν εντελως αναξιοπιστα

 

ουπς :( κριμα για την κοιτοστρωση ελπιζω "συντομα" να την βγαλουν

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μου είπαν οτι είναι έτοιμη απλώς δεν εχουν ολοκληρώσει τις δοκιμές για να κυκλοφορήσει. Ας ελπίσουμε να έρθει σύντομα αυτή η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

χμμ...παλιοτερα παντως μου ειχαν αναφερει οτι παρα τη χρηση ραβδομορφων και οχι επιφανειακων πεπερασμενων στοιχειων για την κοιτοστρωση η προσομοιωση και τα αποτελεσματα τους ειναι παρα πολυ καλα ...θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Η ακριβέστερη λύση της κοιτόστρωσης είναι τα πεπερασμένα, χωρις να αποκλείεται βέβαια ένα καλό προσομοίωμα με ραβδόμορφα στοιχεία. Ο καιρός θα δείξει. Πάντως κάτι ετοιμάζουν για πλάκες με πεπερασμένα αλλα δεν ξέρω αν θα είναι και για την κοιτόστρωση.

Link to comment
Share on other sites

παντως σε συμβατικες κατασκευες, η χρηση πεπερασμενων στοιχειων για πλακες πιστευω ότι γινεται σπανιως αναγκαια..

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να κάνω setup μου βγάζει :

 

"Installer integrity check has failed.Common causes include incomplete download and damaged media.Contact the installer's author to obtain a new copy.More information at : http//nsis.sf.net/NSIS_Error".

 

Όλοι κάνατε setup ok?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις πάλι το αρχείο. Και διάβασε τις οδηγίες που έχει στα download

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξανακατεβάσει αλλά τίποτα....Ακολούθησα και τις οδηγίες, αλλά κολλάω στο setup.......Anyway, θα μιλήσω κ με την εταιρεία αύριο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.