Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ερωτηματα σχετικα με Τεχνικος Ασφαλειας


leodavinci

Recommended Posts

Καλημέρες! Όταν συνεργάζεσαι με εξυππ και για α,β,γ λόγους θέλεις να διακόψεις άμεσα, ποιά διαδικασία προβλέπεται; Για παράδειγμα ένας τεχνικός ασφαλείας υπό εξυππ έχει 3 αναθέσεις και θέλει να διακόψει. Δημιουργείται κενό σε 3 επιχειρήσεις. Η εξυππ ενδεχομένως να καθυστερήσει να στείλει χαρτιά παραίτησης στο σεπε για να βρει άλλον τεχνικό ασφαλείας. Πώς καλύπτεται ο προηγούμενος; Πάει ο ίδιος στο σεπε και υποβάλλει παραιτήσεις καθηκόντων για τις 3 αναθέσεις του;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό γίνεται.... Εξαρτάται και τι σύμβαση έχει υπογράψει αλλά και πάλι δεν μπορούν να τον κρατάνε με το ζόρι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πηγαινε στην επιθεωρηση εργασιας και κοινοποιησε οτι παραιτηθηκες αν και πρωτα πρεπει να το δηλωσεις στις εταιριες που εισαι τεχνικος ασφαλειας ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

καλησπέρα

εργάζομαι με μπλοκακι ως τεχνικός ασφαλείας σε εταιρεια που εχει 2 εργοστάσια δε 2 διαφορετικές τοποθεσίες

η εταιρεία νοίκιασε το ένα απο τα δυο εργοστάσια της σε άλλη εταιρεία αλλά το προσωπικό στο συγκεκριμένο εργοστάσιο το έκανε επινοικίαση, δηλαδή φαίνεται οτι είναι στην πρώτη εταιρεία και θα το πληρώνει η δεύτερη εταιρεία.

Εγώ είμαι υπεύθυνος για την ασφάλεια του συγκεκριμένου προσωπικού? εργάζεται σε άλλο νοικιασμένο χώρο 

καμια βοηθεια...

Edited by asxetos222
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

Ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Είμαι μηχανικός Τ.Ε. και Π.Ε.. Το πτυχίο Τ.Ε. το κατέχω πάνω από δέκα χρόνια.

Δεν έχω γραφτεί στο ΤΕΕ και ούτε γενικά το έχω στο μυαλό μου γιατί δεν θέλω να γίνω ελεύθερος επαγγελματίας.

Έχω εργαστεί ως μηχανικός σε διάφορες εταιρίες και έργα.

Μου έχει γίνει πρόταση από μία εταιρία, αλλά ταυτόχρονα με την πρόσληψη θέλουν να με βάλουν και τεχνικό ασφαλείας.

Μπορώ χωρίς να είμαι ελεύθερος επαγγελματίας να γραφτώ στα μητρώα της ΣΕΠΕ;

Έναν οδηγό που έχω δει γράφει Άδεια Ασκήσεως επαγγέλματος για αυτό και ρωτάω.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.