Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

Βρε παιδια τα πιστοποιητικα που φορτωνουμε στο ΤΕΕ που ακριβως βρισκονται στον υπολογιστη. Εχω το προγραμμα jsign και την εταιρεια DSS. εχω το στικακι συνδεδεμενο με το Pc αλλα δε βρισκω πουθενα αρχεια με καταληξη .cert.            .....μόνο εμενα μου φαινονται κινεζικα??

εχω ανεβασει κανονικα το pdf εικονα του τοπογραφικου στο site του κτηματολογιου αλλα για το zip Μου βγαζει σφαλμα στο πιστοποιητικο. Υποψιαζομαι οτι εχω ανεβασει αλλα αντι αλλων αρχεια στο ΤΕΕ. Μπορει κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το αρχείο zip πρέπει να έχει το σωστό dxf και ίδιου ονόματος αρχείο με το hascode του ,ψηφιακά υπογεγραμμένο χωρίς υποφάκελο. Το ανέβασμα θα γίνει στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της ΕΚΧΑ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά δεν αναφέρομαι στο που θα ανεβάσω τα αρχεία αλλά στο ''τι'' θα ανεβάσω στην εφαρμογή του τεε που αφορά τις ψηφιακές υπογραφές.

 

 

Edited by Pavlos33
Τονισμός
Link to comment
Share on other sites

Έχουν απαντηθεί πολλάκις στις προηγούμενες σελίδες,

υπάρχουν πληροφορίες και στο site του φορέα

(αναλυτικές οδηγίες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι SOS μου ζητησε σημερα συμβολαιογραφος μια μικροαλλαγη (παροτι επεμενα να εξετασει το τοπογραφικο και να υποδειξει τυχον αλλαγες πριν ανεβασω κτηματολογιο και εκτυπωσω).

Το θεμα ειναι τωρα τι κανω, πρεπει να κανω νεα υποβολη να παρω νεο ΚΑΔ, η απλα αλλαζω και της δινω το νεο τυπωμενο. Μια αλλαγη αριθμησης ειναι σε 2 καθετους, που ηθελε να αναφερονται με αντιστροφη σειρα. Δηλαδη 2 text αλλαζω στο σχεδιο.

 

On 16/12/2018 at 7:00 ΜΜ, SURVEYOR_NB_NEW said:

Δεν λειτουργεί η εφαρμογή της ΕΚΧΑ για την ανάρτηση ΤΔ και βγάζει:  {"error":"invalid_request","error_description":"Invalid state"}

γνωρίζει κάποιος τί συμβαίνει ?

 

On 17/12/2018 at 2:02 ΠΜ, kan62 said:

Μήπως δεν έχεις ανεβάσει τα ψηφιακά πιστοποιητικά σου στο ΤΕΕ ;

Απο σημερα το πρωι μου βγαζει το παραπανω error. Εχω μπει με ολους τους Browser, εχω διαγραψει cookies, αλλα δε με βαζει μολις κανω εξουσιοδοτηση απο ΤΕΕ. Εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

1. Νέο ΚΗΔ (έχει ειπωθεί πολλάκις σε προηγούμενες σελίδες)

2. Δοκίμασε με incognito mode chrome (έχει ειπωθεί και αυτό πολλάκις σε προηγούμενες σελίδες)

3. Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο πουθενα δε με βαζει, εχω μπλοκαριστει απο παντου

Διαγραφοντας ολα τα cookies Και μπαινοντας απο Incognitο, μου βγαζει εμτα αυτο

2019-04-11 10 54 35.jpg

Edited by anchelos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.