Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

Και απο κει εχω μπει. Εχ διαγραψει και τα cookies σε καθε browser, και απο το temp folder των windows. Καποιο σκαλωμα ειναι που μαι εχει κρατησει μεσα και μπλοκαρει τα επομενα Login. Τωρα εφτασα σε σημειο να μου λεει οτι εχω εξαντλησει τα session

Πηρα στο ΤΕΕ, μου λενε αφου σου περνανε οι κωδικοι και δινεις την εξουσιοδοτηση παρε το Κτηματολογιο δεν ειμαστε εμεις

 

2019-04-11 11 35 24.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 768
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Aυτή η διαδικασία γίνεται για τα τοπογραφικά που θα προσαρτηθούν σε συμβολαιογραφικές πράξεις και θα υποβληθούν στο Κτηματολόγιο

ή και για τα τοπογραφικά για Οικοδομικές άδειες?

Link to comment
Share on other sites

για τα τοπογραφικά που θα προσαρτηθούν σε συμβολαιογραφικές πράξεις

και γι αυτά θα υποβληθούν στο Κτηματολόγιο για διόρθωση γεωμ. στοιχείων (Δ.Γ.Μ.)

Γι αυτές τις δύο περιπτώσεις είναι υποχρεωτικά, για όλες τις άλλες είναι προαιρετικά

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

Γολγοθας. Απο ΤΕΕ που μου λεει δε φταιμε εμεις παρε κτηματολογιο, βρισκω ενα τηλεφωνο 1015 και απο κει μου δινουν το 2106505600 και να πατησω 2. Παιρνω περιμενω 10 λεπτα το σηκωνουν μου λενε παρτε στο 2106505600 και πατηστε 2. Μα αυτο εκανα τους λεω και βγηκατε εσεις. Οχι λεει το 1 πατησες. Ξανακαλω παταω 2 αλλα 10 λεπτα αναμονη βγαινει η ιδια και μου λεει παλι πατησα το 1 και το κλεινει. Η Ελλαδα δε θα γαμ... ποτε

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ούτε αυτοί δεν φταίνε μάλλον, κάτι παίζει με σένα, έχω μπήκα ήδη από 3 διαφορετικους ΗΥ της δουλειάς και από το κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι παιζει με μενα αφου μπαινουν ολοι οι υπολοιπο, αλλα ο λογος που παιζει κατι ειναι επειδη δεν εχουν φτειαξει σωστα τα συστηματα τους. Σε τοσες αλλες υπηρεσιες μπαινω, ακομα και κρατικες πχ ΕΦΚΑ που ζηταει εξουσιοδοτηση απο GSIS ποτε δεν ειχα προβληματα σε συνδεση.

Και ενταξει παιζει κατι με μενα, δωστε μια γραμμη υποστηριξης να λυνει τα θεματα σας, οχι ο ενας να σε πεταει κλασσικα στον αλλο, αναμονες, να σου λενε δεν εχεις καλεσει σωστα

Το θεμα βρισκεται οτι καπου θα χει ξεχασει το συστημα τους και θα με δειχνει συνδεδεμενο και θα καταλαβαινει 2οlogin οταν παω να μπω. Αλλα αφου εχω σβησει ολα τα cookies και εχω καθαρισει απο πλευρας μου τις εγγραφες, πρεπει να ξεμπλοκαρουν τη βαση τους

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tetris said:

για τα τοπογραφικά που θα προσαρτηθούν σε συμβολαιογραφικές πράξεις

και γι αυτά θα υποβληθούν στο Κτηματολόγιο για διόρθωση γεωμ. στοιχείων (Δ.Γ.Μ.)

Γι αυτές τις δύο περιπτώσεις είναι υποχρεωτικά, για όλες τις άλλες είναι προαιρετικά

 

Για τοπογραφικά όμως που έχουν συνταχθεί πριν από τον Ιουλιο του 2018, δεν είναι απαραίτητη αυτη η διαδικασια? Μην ερχονται πελάτες μετά από 1-2 χρόνια και ζητάνε νεα τοπογραφικά

Για τις οικοδομικές άδειες, που υποβαλλονται ηλεκτρονικα τώρα, αρκει η ψηφιακή υπογραφή στο pdf του τοπογραφικού, χωρίς να χρειάζεται η υπόλοιπη διαδικασία με τα layers και τις προδιαγραφες του συστηματος Κτηματολογιου και ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Η απαίτηση ΚΗΔ αφορά τοπογραφικά για εγραπτέες πράξεις και ΔΓΜ με ημερομηνία σύνταξης την 16/7/2018 και έπειτα. Δεν αφορά τοπογραφικά για e-adeies. Επίσης, η ψηφιακή υπογραφή δεν απαιτείται για σχέδια στο e-adeies.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 12:35 ΜΜ, anchelos said:

Σιγουρα κατι παιζει με μενα αφου μπαινουν ολοι οι υπολοιπο, αλλα ο λογος που παιζει κατι ειναι επειδη δεν εχουν φτειαξει σωστα τα συστηματα τους. Σε τοσες αλλες υπηρεσιες μπαινω, ακομα και κρατικες πχ ΕΦΚΑ που ζηταει εξουσιοδοτηση απο GSIS ποτε δεν ειχα προβληματα σε συνδεση.

Και ενταξει παιζει κατι με μενα, δωστε μια γραμμη υποστηριξης να λυνει τα θεματα σας, οχι ο ενας να σε πεταει κλασσικα στον αλλο, αναμονες, να σου λενε δεν εχεις καλεσει σωστα

Το θεμα βρισκεται οτι καπου θα χει ξεχασει το συστημα τους και θα με δειχνει συνδεδεμενο και θα καταλαβαινει 2οlogin οταν παω να μπω. Αλλα αφου εχω σβησει ολα τα cookies και εχω καθαρισει απο πλευρας μου τις εγγραφες, πρεπει να ξεμπλοκαρουν τη βαση τους

Σβήσε και το ιστορικό από την αρχή έχοντας επιλεγμένα όλα όσα μπορούν να σβηστούν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.