Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

20 ώρες πριν, jojo said:

Για οσους δυσκολευονται να βρουν παλια windows η microsoft δινει δωρεαν για 90 μερες την δυνατοτητα να τρεξετε τον πολυποθητο ΙΕ10 μεσω windows 7 δωρεαν απο εδω

https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/

Αφου κατεβασετε το αρχειο ΖΙΡ το εξαγετε (αρχειο .ova) και το τρεχετε με το virtualbox (με διπλο κλικ) το οποιο το κατεβαζετε απο δωρεαν απο εδω

https://www.virtualbox.org

 

για οσους διαμαρτυρονται σχετικα με φορματ ΗΥ κλπ το παραπανω δουλευει μια χαρα

μεσω windows 10 x86/x64

https://www.dropbox.com/s/7c6e5j0qcdj5tz6/Screenshot 2018-07-24 09.42.16.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 768
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλησπέρα σε όλους. 

Σε δοκιμαστικό ανέβασμα αρχείων, είχα κι εγώ ένα πρόβλημα. Μου εμφανίστηκε μνμ σφάλματος DXF /ZIP: Το hash του υπογεγραμμένου pdf δεν αντιστοιχεί με....

Χρησιμοποίησα το DySFV για την εξαγωγή του hashcode με τις οδηγίες που είχα και μετά το winrar για δημιουργία του zip αρχείου. 

Εχει κανείς κάποια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Έχει κάποια σημασία με τι πρόγραμμα δημιουργείται το zip? Έχει σημασία το όνομα του κάθε αρχείου μέσα στο zip? Υπάρχει κάποια εναλλακτική που να κάνει την ίδια δουλειά με το DySFV να δοκίμαζα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησε το cutepdf για εκτυπωτη (δημιουργια pdf απο αρχειο κειμενου που περιεχει το hash)

Πολλοι εκτυπωτες pdf και το word δεν κανουν την επιθυμητη εκτυπωση ωστε να μπορεσει το συστημα να διαβασει το hash απο το pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4) ειναι η δευτερη μερα που ασχολουμε με την αηδια αυτη και δευτερη μερα που χανω τις παραγωγικες ωρες εργασιας μου! 

φιλε εμεις τις χασαμε απο το ΤΕΕ ....

δεν ξερω που εχεις κολλησει για να υπογραψεις ενα εγγραφο και χωρις εμπαθεια πληρωσε καποιον που ξερει να σου στησει τον υπολογιστη για να υπογραφεις ψηφιακα.

 

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

jojo ευχαριστώ, λύθηκε. Είτε με την χρήση του cutepdf όπως πρότεινες, είτε επειδή χρησιμοποίησα wordοειδές λογισμικό για επικόλληση αντί για wordpad Που χρησιμοποιούσα .

Ευχαριστώ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξεκίνησα και εγώ εχθές την διαδικασία έκδοσης ψηφιακών πιστοποιητικών. Μπόρεσα να εκδώσω μόνο το ένα, και με κανένα τρόπο δεν μπορούσα και τα δύο.. Στο τέλος της ημέρας αποφάσισα (μάλλον εσφαλμένα....) να διαγράψω το ένα πιστοποιητικό που είχε περαστεί στον ermis με την διαδικασία ακύρωσης (που απαιτεί τον κωδικό). Απο οτι έχω καταλάβει, πρέπει να επαναλάβω την διαδικασία των 6 βημάτων απο την αρχή. Σήμερα όταν συνδέθηκα στο σύστημα, στον "Πίνακα Ελέγχου" και "Διαχείρηση προσωπικών ψηφιακών πιστοποιητικών" για να ξεκινήσω την διαδικασία, δεν μου δίνει την δυνατότητα να υποβάλλω εκ νέου αίτημα, η σελίδα είναι κενή. Επισκέφτηκα και το ΚΕΠ, οι οποίοι μου είπαν οτι στο σύστημα φαίνομαι πιστοποιημένος και οτι μάλλον η μή δυνατότητα υποβολής εκ νέου αίτησης δημιουργίας πιστοποιητικών, οφείλεται σε δυσλειτουργία του συστήματος.....Κανένας με παρόμια εμπειρία???

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Jojo. Η βοήθεια του ήταν καταλυτική και μέσα από τα ποστ του αλλά και τηλεφωνικά. Έχει πάρει  σχεδόν όλο το τοπικ επ’ ωμου.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2018 at 11:32 ΜΜ, subrosaval said:

Εγώ έχω το GEMALTO IDCLASSIC 340 USB TOKEN / windows 7

Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, αλλά όταν περνάω τους drivers του token, στα windows services απενεργοποιείται η υπηρεσία Certificate Propagation και γι αυτό μου βγάζει ΣΦΑΛΜΑ D

Πρέπει να βάλω τα windows 8 για να δουλέψει ; 

Και φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να γίνει και το update στα 8.1 διότι εξαναγκαστικά περνιέται ο IE11 !

Ε ρε τι τραβάμε ! Φτου κι από την αρχή ‘

έχω και εγώ Gemalto 340 / win 7 / IE 8 ... και παίρνω σφάλμα D .... τελικά τα κατάφερες ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι.

Προσπαθώ να ανεβάσω ένα διάγραμμα και μου βγάζει το παρακάτω σφάλμα

Είμαι 100% σίγουρος πως υπάρχουν οι πληροφορίες σε αυτα τα layer.

δοκίμασα να κάνω και νέα εισαγωγή και πάλι το ίδιο.

καμία ιδέα;

 

2018-07-26_12-01-38.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.