Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 768
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μήπως είναι εύκολο αν κάποιος συνάδελφος έχει ανεβάσει ηλεκτρονικά τοπογραφικό να μας στείλει έστω σε μορφή εικόνας τι περιέχει το αρχείο dxf και τι το pdf?

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην βοήθεια της εφαρμογής υποβολής του τοπογραφικού  στο κτηματολόγιο υπόδειγμα τοπογραφικού σε dxf τόσο για εντός σχεδίου όσο και για εκτός σχεδίου που μπορούμε να το κατεβάσουμε  Εμένα με βοήθησε αρκετά  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GEORGE MICHEAL said:

Υπάρχει στην βοήθεια της εφαρμογής υποβολής του τοπογραφικού  στο κτηματολόγιο υπόδειγμα τοπογραφικού σε dxf τόσο για εντός σχεδίου όσο και για εκτός σχεδίου που μπορούμε να το κατεβάσουμε  Εμένα με βοήθησε αρκετά  

Συνάδελφε, εννοείς το dxf που έχει μέσα όλα τα layers. Αυτό σίγουρα βοηθάει γιατί σε γλιτώνει απο τον κόπο να τα δημιουργήσεις. Απλά εγώ θέλω να καταλάβω πως ειναι τελικά ενα σχέδιο υποβολής, τι περιέχει το dxf  και τι το PDF. Θα έπρεπε να υπάρχει ενα υπόδειγμα όπως έχει το ΥΠΕΚΑ υποδείγματα τοπογραφικών για εκτος., εντός σχεδίου.

Γενικα χρειάζεται ενα video απο το Κτηματολόγιο για την όλη διαδικασία. 

Αφου δεν υπάρχει ας βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, GEORGE MICHEAL said:

Υπάρχει στην βοήθεια της εφαρμογής υποβολής του τοπογραφικού  στο κτηματολόγιο υπόδειγμα τοπογραφικού σε dxf τόσο για εντός σχεδίου όσο και για εκτός σχεδίου που μπορούμε να το κατεβάσουμε  Εμένα με βοήθησε αρκετά  

Γιώργο αντί να μας βάζεις να ψάχνουμε γιατί (χάριν συναδελφικότητας) δεν μας   έβαλες  ένα ρε αδερφέ!

Link to comment
Share on other sites

Kana, καλημέρα,

σε σχέση με το παράπονο και την παράκληση .... δες αυτό που ζητάς εδώ αλλά και συνημμένα στο post.

PINAKAS_I_LAYERS_MODEL_AN_ΕΚ.dxf

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το dxf αυτό το έχουμε όλοι. Η ερώτησή μου ήταν αν κάποιος έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία και έχει υποβάλλει τοπογραφικο σε μορφή dxf και pdf να μας έδειχνε έστω σε μορφή jpeg τι περιέχει το dxf και τι το pdf.   Αν αυτό θεωρείται κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας τότε συγνώμη. Ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις ακόμα και αν δεν λύνουν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.