Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

Από τρεις υπολογιστές δεν μπορώ να μπω (explorer, firefox, chrome)

Με τον chrome κατάφερα να μπω, αλλά πάλι μου βγάζει το σφάλμα που έχω αναφέρει.

 

97875434_.png.103e2b48f844b66dcba40c6cac5e2f07.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μετά από καμιά 20αριά υποβολές, στα καλά καθούμενα :

"Σφάλμα στην ψηφιακή υπογραφή - Η ψηφιακή υπογραφή δεν ταιριάζει με το ψηφιακό πιστοποιητικό του χρήστη."

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τοπογραφικό σχέδιο που δίνουμε στο συμβολαιογράφο σε χαρτί πρέπει να έχει την ψηφιακή υπογραφή μας σύν την κλασική σφραγίδα μας συν την υπογραφή μας?

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι το ίδιο με το Pdf που ανέβασες, αλλά χωρίς να γράφει το digitaly signed, Σφραγισμένο και  υπογεγραμμένο όπως έκανες πριν την υποχρέωση ανάρτησης στον ηλεκτρονικό υποδοχέα του Κτηματολογίου.

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2018 at 9:18 ΠΜ, subrosaval said:

Μακριά από Gemalto 

Το πήρα από ItSys και βγάζει συνέχεια σφάλμα D

Έχω δοκιμάσει τα πάντα , τους λέω να μου το βάλουν αυτοί και αποφεύγουν

Mια χαρα παίζει... και η ΙTsys πάντα υποστηρίζει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ήδη απαντήσει πριν ένα μήνα περίπου στο ίδιο ακριβώς περσινό ερώτημα του συναδέλφου εδώ (στο παρόν νήμα). Τελικά ο συνάδελφος βρήκε την λύση.

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι γειά σας,

Ενώ μέχρι πριν μερικές μέρες υπέγραφα ψηφιακά και αναρτούσα στο σύστημα τοπογραφικά διαγράμματα κανονικα, απόψε που προσπαθώ να υποβάλλω ένα νέο τοπογραφικό, προκύπτει το σφάλμα "Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του διαγράμματος". Σε αντίθεση με ορισμένους συναδέλφους παραπάνω που δοκίμασαν με αρχεία διαγραμμάτων που είχαν υποβάλλει παλαιότερα, κάνοντας και εγώ το ίδιο φαίνεται τα παλαιότερα διαγράμματα να υποβάλλονται κανονικά, αλλά τα καινούρια όχι. Τελευταίο διάγραμμα που κατάφερα να υποβάλλω ήταν περίπου πρίν 6 μέρες.

Προσπάθησα επίσης να υπογράψω με νέα υπογραφή παλαιότερα διαγράμματα και υποβάλλονται και αυτά κανονικά, ωστόσο το νέο dxf βγάζει αυτό το σφάλμα που ανέφερα. Άνοιξα επίσης το σχέδιο και έλενξα εξονυχιστικά κάθε ένα layer και κάθε ένα Polyline και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; είναι θέμα του συστήματος ή έχω κάνει εγώ κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

... μεταφέρω από ανάρτηση του Δεκεμβρίου '18 στο παρόν νήμα.

 

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένοι συνάδελφοι δοκίμασαν να υποβάλουν παλαιότερα διαγράμματα και δεν τους τα δέχτηκε, εμένα μου δέχεται τώρα τα παλαιότερα διαγράμματα, αλλά δεν μου δέχεται τα νέα.

Edited by Stavros_CH
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.