Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

Εχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει τα πιστοποιητικά μέσω virtual machine (windows xp & ie 8)...?

Το σφάλμα 80090019 ξέρει κανείς τι σημαίνει κατά την έκδοση των πιστοποιητικών?

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 768
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
On 21/10/2021 at 3:17 ΜΜ, zulumpo said:

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

Τελικά πρέπει να πάρω καινούργιο usb, το παλιο δεν μπορει να λειτουργήσει με ένα update της ΑΠΕΔ.

Απίστευτο αλλα αληθινό.

το δοκίμασες σίγουρα; και εμένα μου έλεγαν οτι δε κάνει αλλά κανονικά πέρασα στο προ τριετίας κλειδί τα ετήσια νέα πιστοποιητικά... δε θα αλλάζουμε δα και κάθε χρόνο κλειδί..

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2021 at 3:17 ΜΜ, zulumpo said:

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

Τελικά πρέπει να πάρω καινούργιο usb, το παλιο δεν μπορει να λειτουργήσει με ένα update της ΑΠΕΔ.

Απίστευτο αλλα αληθινό.

Το gemalto που έχω δούλεψε κανονικά και εγκατέστησα τα νέα πιστοποιητικά, αλλά Θυμήθηκα ότι και στην αρχική εγκατάσταση έπρεπε να επιλέξω safenet και όχι gemalto όταν έφτανα σε αυτό το σημείο στην ΑΠΕΔ.

Επίσης να πω οτι πρώτα έσβησα τα παλιά πιστοποιητικά απο το φλασάκι και μετά εγκατέστησα τα νέα, τα οποία ανέβασα και στο ΤΕΕ

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 8:38 ΜΜ, body125z said:

το δοκίμασες σίγουρα; και εμένα μου έλεγαν οτι δε κάνει αλλά κανονικά πέρασα στο προ τριετίας κλειδί τα ετήσια νέα πιστοποιητικά... δε θα αλλάζουμε δα και κάθε χρόνο κλειδί..

Ναι το δοκίμασα, δεν λειτουργούσε, ότι και να έκανα. Μίλησα και με την εταιρία, και μου ανέφεραν ότι δεν λειτουργεί το παλιό usb με το update της απεδ.

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, zulumpo said:

Ναι το δοκίμασα, δεν λειτουργούσε, ότι και να έκανα. Μίλησα και με την εταιρία, και μου ανέφεραν ότι δεν λειτουργεί το παλιό usb με το update της απεδ.

εγώ αναφερόμουν στο μοντέλο Oberthur ID-One Cosmo V7.0.1 - σε αυτό δούλεψε..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω να περάσω καινούργια πιστοποιητικά σε safenet 5110 αλλά στο τέλος μου πετάει σφάλμα D.

Το usb είναι στο ίδιο pc που είναι εδώ και χρόνια και υπογράφω από αυτό.

Την διαδικασία για τον browser την έκανα από την αρχή καλού κακού και έχω σβήσει τα παλιά πιστοποιητικά από το usb πριν ξεκινήσω την διαδικασία.

edit

safenet authentication client 10.8

Edit 2

Τελικά με την έκδοση 10.4 έπαιξε 

200 χρόνια πίσω αυτή η χώρα....

Edited by papathvas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ έχω το 5110 και δοκίμασα σε 2 pc με όλες τις προυποθέσεις. Όταν έχω έκδοση 10.5 και πάνω μου βγάζει σφάλμα D , όταν βάζω 10.4 safenet στην αρχή το δείχνει σαν hfs0 και όταν το βγάλω-βάλω ξανά μου το δείχνει σαν κάρτα και όταν προσπαθώ να κάνω login στο token κολάει to safenet client και κλείνει. Στον ίδιο υπολογιστή έχω φτιάξει 3x 5100 token αλλά το 5110 δεν δουλεύει με τίποτα. Δοκίμασα απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση αλλά τίποτα, έχω απελπιστεί . έβαλα και 10.3 , 10.2 , 10.1 , 10.0 αλλά παρόλο  που το βλέπει πάλι  δεν βγάζει επιλογές για login στο token. 

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.

Edited by hyperer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι μου ηρθε ενημέρωση οτι παλι πρέπει να αλλάξουμε την ψηφιακη υπογραφή μας και παλι πρέπει να πληρώσουμε για νεα usb κλειδια και δηλαδή ~150€ για τη διαδικασία. Μας κοροϊδεύουνε; το ΤΕΕ που είναι; Δεν έχει ούτε 6 μήνες που πλήρωσα παλι για την ανανέωση.

Η διαδικασία εξακολουθεί να ειναι προβληματική με παλιό internet explorer κλπ? Εχει ασχοληθεί κανείς να μας πει τι παίζει με τα νέα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.