Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιμέτρηση σκυροδέματος.


 
xaxi

Recommended Posts

H τιμή και στη θεσσαλονίκη υπολογίζεται κατά περίπτωση με ΦΠΑ από 280-320Ε

Η τιμή του xaxi θεωρώ ότι είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

και πάλι καλά είναι.

 

235 σύμφωνα με τα δικά μου νούμερα.

235 σημαίνει ιδεατό νούμερο μελέτης

Συμπληρώστε:

1.προσαύξηση επιπλέοντος βάρους μανδυών λόγω ανικανότητας αραίωσης συνδετήρων.

2.προσαύξηση σταλίας (φουρκέτες,δέστρες,σύρμα,αποστάτες,μεταφορικά)

3.προσαύξηση πρόσθετων ημερομισθίων μονόπλευρου ξυλοτύπου τοιχείων υπογείου(μπουντελιάρισμα)

4.πρσοαύξηση ρευστοποιητή σκυροδέματος με φπα

5.προσάυξηση πλεονάζοντος μήκους ματίσεως

6.προσαύξηση λόγω κινδύνου ανατιμήσεων προμήθειας σιδηρού οπλισμού(ο εργολάβος δεν είναι κορόιδο,την έχει υπολογίσει για να δώσει κλειστή τιμή)

7.προσαύξηση απαραίτητου όγκου σκυροδέματος σκάφης πρέσσας,για την ομαλή λειτουργία της

8.προσαύξηση μή αποδεκτής επιστροφής πλεονάζοντος σκυροδέματος μετά τις 14.30

9.προσαύξηση απόσβεσης ξυλοτύπου(την έχει συνυπολογίσει ο εργολάβος,πιστέψτε με )

 

Σύνολο προσαυξήσεων: 40-50 €/κμ

Σύνολο κλειστής προσφοράς:275-285 €/κμ

Προσάυξηση λόγω προσάυξησης ΙΚΑ Ιούλιος 2008!!!!!!!!:lol: :lol:

Οπότε xaxi πάλι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ είσαι.....

 

 

Παρακαλώ 8-)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύσει στο πρόβλημα μου είναι συνεννόηση με τον μηχανικό μου και να αναλάβει και αυτός τις ευθύνες του ....

ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες σας πιστεύω να μην σας ζάλισα και πολύ

Υ/Σ:υπάρχει κανένα συμφωνητικό για να κάνω με τον κατασκευαστή σιδερένιων σπιτιών δεν μπόρεσα να βρω κανένα

η κάποιος που να ξέρει να μου πει πρέπει να προσέξω

Link to comment
Share on other sites

Τι σου μπήκε να κάνεις σιδερένιο σπίτι. Θα πεις το μηχανικό σου που έκανε και τη μελέτη να σου συντάξει Ιδιωτικό Συμφωνητικό.

Αλλα ο [email protected] που ξέρει από αυτά θα σου πει ότι αν διαφωνησετε με τα συνεργεία και φτάσετε στα δικαστήρια δεν λαμβάνονται υπόψη τα Ιδιωτικά συμφωνητικά. Μόνο οι συμβολαιογραφικές πράξεις και οι συμβάσεις έργου που υπογράφονται μάλιστα και ενώπιον μαρτύρων. Γιαυτό πρόσεξε τους αναδόχους του υπόλοιπου έργου γιατί ως ένα σημείο όλες αυτές οι συμφωνίες στηρίζονται στην καλή πίστη. Τα ιδιωτικά συμφωνητικά συντάσσονται για να θυμόμαστε τι συμφωνήσαμε χωρίς να έχουν ιδιαίτερη νομική ισχύ. Αν μπλέξεις βράστα και άστα. Άντε καλή συνέχεια και γερό στομάχι. (έχεις να παντρέψεις μήπως και καμιά κόρη?)

Link to comment
Share on other sites

έχω και κόρη camelot και όπως πάμε θα βγουν η παροιμιες

όταν λέει ο κατασκευαστής ότι το καταθέτη στην εφορία το συμφωνητικό για πιο λόγο το κάνει μήπως ξέρεις μάλλον για να μπορέσει να κόψη τιμολόγιο μετά

Link to comment
Share on other sites

όταν λέει ο κατασκευαστής ότι το καταθέτη στην εφορία το συμφωνητικό για πιο λόγο το κάνει μήπως ξέρεις μάλλον για να μπορέσει να κόψη τιμολόγιο μετά

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

ε πες μας από την αρχή ότι θές ν'αυτοκτονήσεις!!!!!

κ εγώ σε πέρασα για φυσιολογικό και χτυπημένο από την αγορά άνθρωπο!!!!!!!

Δεν μπορώ να απαντήσω για ευνόητους λόγους!!!!! :lol:

 

 

υ.γ:τί σημαίνει ''σιδερένιο σπίτι''???????? :cry: :cry: :lol: :lol:

 

Δεν αντέχω άλλο από τα γέλια,σήμερα είναι η πιο αστεία μέρα του φόρουμ!!!!!!!

Να'στε καλά όλοι :lol: :lol:

 

 

xaxi: ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΣΦΑΙΡΟΠΕΤΑΔΗΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΠΙΒΛΕΨΗ,ΘΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΠΙΣΤΑΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οδεύεις προς τον Καιάδα........

Link to comment
Share on other sites

@ [email protected]

Νάσαι καλά. Μας κάνεις όλους και γελάμε. Σίγουρα γελάει και ο xaxi. Και εκείνο το ΣΦΑΙΡΟΠΕΤΑΔΗΝ!!! Καλά είσαι μεγάλη φάτσα. Σε παραδέχομαι. Σίγουρα είναι αστεία μέρα η σημερινή (ιδιαίτερα συγκρινόμενη με τη χθεσινή) Έλα πλάκα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

zavι όντος πολύ καλό

για το σιδερένιο σπίτι συχωράμε αλλά με τις ορολογίες δεν τα πάω ακόμα και τόσο καλά ίσως έπρεπε να πω από μεταλλικό σκελετό

το να αυτοκτονήσω όμως δεν κατάλαβα βρε zavi για πιο λόγο βοηθάμε λίγο.

ίσως το προλάβω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ειπες σε ποια περιοχη εισαι. Παλιοτερα ειχε ασχοληθεις ενας φιλος μου και συναδελφος, με σπιτια απο σκελετο με διατομες ψυχρης ελασεως σε Ναυπλοιο κ Επτανησα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.