Μετάβαση στο περιεχόμενο

βεβαιωση ΜΕΕΠ & Περιφεριακων μητρωων


varxo

Recommended Posts

 

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη είναι δυνατόν μια εταιρεία που έχει βεβαίωση ΜΕΕΠ για έργα υδραυλικά και οδοποιίας να μπορεί να απόκτηση βεβαίωση στα Περιφερικά μητρώα για έργα οικοδομικά ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Θελει λεπτομερειες το ερωτημα σου.Ποτε πηρε τη βεβαιαωση ΜΕΕΠ .Ποτε για τα Περιφερειακα.Τα εχει και τα δυο τωρα; κ.λ.π

Παρατηρηση:

Με βασει το νομο (αρθρο 105 ν3669/08) ο εχων ΜΕΕΠ δεν μπορει να εχει και Περιφερειακο Μητρωο.

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βεβαίωση για περιφερειακά έλεγα μήπως υπάρχει η δυνατότητα να βγάλω ;

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το παραπανω αρθρο (και το 106 &5 ).Πολλοι συναδελφοι σου βγαζουν περιφερειακο μεχρι να μπορεσουν να βγαλουν ΜΕΕΠ.

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν έγινε κατανοητό το ερώτημα μου έχω ΜΕΕΠ αλλά λόγο ειδικότητας δεν μπορώ να έχω ΜΕΕΠ σε έργα οικοδομικά και ρώτησα αν υπάρχει τρόπος να πάρω βεβαίωση από περιφερειακά μητρώα για έργα οικοδομικά 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εξηγηθες αναλυτικα.

Δεν εχω συναντησει τετοια περιπτωση.καλο θα ηταν να ερωτησεις το ΥΠΕΧΩΔΕ .Κατα τη γνωμη μου εφ οσον προκειται για εκτος ΜΕΕΠ σου κατηγορια μπορεις με τις προυποθεσεις ομως των &3,4, του αρθρου 106 δηλαδη να υπαρχει εμπειρια.Αν προσεξεις -κατα τη γνωμη μου παντα- απο τον συνδυασμο των &2 και 5 αρθρου 106 αν πας χωρις εμπειρια παρα μονο με τα χρονια θελει να αντιστοιχια με την ειδικοτητα σπουδων.

Τελος παντως κανε μια ερωτηση στο ΥΠΕΧΩΔΕ για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται δυστυχώς. Παρόλο που οι εμπειροτέχνες μπορούν να πάρουν πολλές κατηγορίες, οι ΤΕ παίρνουμε απ'τα νομαρχικά ότι προβλέπεται στο μελλοντικο ΜΕΕΠ.

 

Ετσι κι εσυ, θα μεινεις με ΟΔΟ,ΥΔΡ,ΛΙΜ.  ΟΙΚ δε μπορείς σε καμμία περίπτωση. Το χα ψάξει κι εγώ παλαιότερα.

 

Αναγκστικα θα βρείς ΜΕΚ...

Link to comment
Share on other sites

Απλά εγώ θέλω να πάρω βεβαίωση σαν εμπειροτεχνης παρουσιαζοντας εμπειρία που εχω σε οικοδομικά όχι από ιδιώτες αλλά από ΝΠΔΔ που έχω συμβάσεις σαν υπεργολάβος

Link to comment
Share on other sites

Ε δε γινεται...Επειδή εισαι πτυχιούχος.

 

Και επειδή υποτίθεται πως ΔΕΝ έπρεπε να κάνεις ΟΙΚ.

 

Ξερω οξύμωρο, αλλά σκέψου το.

 

Κι εγώ το ιδιο θεμα ειχα. Ενώ είχα εμπειρία κάμποση σε ΟΙΚ, τζίφος...

 

Υ.Γ. αν εχεις κανα κονέ παίζει να τη πάρεις τη βεβαίωση βέβαια. Στην Ελλάδα είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά το θέμα δεν κολλάρει στο πτυχίο αλλά στο ότι υπάρχει ΜΕΕΠ και ισχυρίζονται ότι δεν γίνεται για την ιδία επωνυμία να υπάρχει και ΜΕΕΠ και περιφερειακό .

Εγώ προσπαθώ να βρω κάποιο έγγραφο που να λέει ότι επειδή δεν έχω ΜΕΕΠ στα οικοδομικά μπορώ να έχω εφόσον υπάρχει η ανάλογη εμπειρία σαν εμπειροτέχνης να μου χορηγηθεί η παραπάνω βεβαίωση χωρίς να προσκομίσω τον τίτλο σπουδών 

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.