Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ: Παράταση στην Ανάρτηση και Εξόφληση των Εισφορών Β' Εξαμήνου 2015


Engineer

Recommended Posts

Μετά την εισήγηση της Δ.Ε. του Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε. και την ομόφωνη απόφαση 23/370/21.10.2015 της συνεδρίασης του Δ.Σ. του Ε.Τ.Α.Α παρατείνονται:

 

α) Η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων του τρέχοντος Β΄εξαμήνου 2015 για την 22/11/2015

 

β) Η καταβολή τρεχουσών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 για την 22/12/2015

 

Πηγή: http://www.tsmede.gr/

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή μηχανικός με 6 έτη πρέπει να πληρώσει 2200+600 αναδρομικά = 2800€ μέχρι 22/12/15;;;

 

δεν θέλω καν να φανταστώ για μηχανικούς 35-45 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι. Αυτο καλούμαι να πληρώσω και εγω παρόλο που ανήκω στο ηλικιακο φάσμα που ανεφερες (γράφτηκα στα 34 στο ΤΕΕ). Το θεμα ειναι οτι θα χαθούν πολλοι διακανονισμοι . Αν δεν υπάρξει κανά θαύμα νέας παράτασης προβλέπω οι ελεπ να μειώνονται στο ήμισυ απο όσους ειναι σημερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πληρώσω (θεωρητικά πάντα γιατί στα χαρτιά θα μείνει το ποσό και θα το βλέπω)  2900+800 ( τα αναδρομικά του α εξαμήνου)= 3700 !!!! Ω ρε γλέντια .......

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ήδη ετοιμάζομαι και γω και πολλοί άλλοι που πλήρωναν ως τώρα για το πρώτο πιστόλι. Άντε να δουμε τι θα εισπράξουνε τώρα οι ξεδιάντροποι με τα 2900 το εξάμηνο..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν ισχύει πάντως αυτό που ψηφίστηκε το αντιλαμβάνομαι ως εξής: έχει αναδρομική ισχύ από 2/7/2015, την ίδια ημερομηνία που ψηφίστηκε. Ίσχυσε για 3 μήνες & 15 μέρες & μετά το καταργούν αναδρομικά από την ίδια ημερομηνία, σαν να μην υπήρξε ποτέ. Θεωρώ πώς δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να θεωρηθεί συνταγματικό (γιατί σίγουρα θα πάει στο ΣτΕ). Θεωρώ πώς δεν θα μπουν τα αναδρομικά & λογικά το ΤΕΕ πρέπει να πιέσει ώστε να βγει πρώτα απόφαση ΣτΕ & μετά.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια αναδρομικά μιλάτε ρε παιδιά; Για αυτά που "γλυτώσαμε" όσοι μπήκαμε στην επιλογή χαμηλότερης κατηγορίας ή για αυτά που δεν έχουμε πληρώσει από τα πρώτα μνημόνια;

 

Δηλαδή εμείς της 3ης κατηγορίας εισφορών και προσαύξησης, που αντί για 2998€ μας ήρθε 2075€, τι λέτε να μας έρθει; 3921€???? χοχοχοχο

Link to comment
Share on other sites

2000 θα ειχα μεχρι το τελος του χρονο ... αν ερθουν τωρα και μου ζητησουν 4000 θα παρουν 0,00 ... βασικα σας μηχανικοι θα επρεπε να αποφασισουμε με δημοκρατικο τροπο να μην πληρωσει κανενας εχει δεν εχει... αλλα δυστηχως ο καθενας κοιταει την παρτι οπως επι 40 χρονια εκανε ο καθε ελληνας και εφτασε η ελλαδα εδω που εφτασε... δυστηχως εμεις φταιμε για την καταντια μας .... εγω φυσικα δεν θα εχω να πληρωσω ... θα χασω και την ρυθμιση...

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.