Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ: Παράταση στην Ανάρτηση και Εξόφληση των Εισφορών Β' Εξαμήνου 2015


Engineer

Recommended Posts

Ντροπή σας συριζανελ, ντροπή σου Σπίρτζη και τέλος ντροπή σας κομματόσκυλα που απαρτίζετε το ΔΣ το ΤΣΜΕΔΕ. Όλοι ξέρουμε ότι καμιά τρόικα δεν επέβαλε την άρση της επιλογής κατηγοριών και ότι εσείς το επιλέξατε σαν αντίβαρο για φοροελαφρύνσεις άλλων ομάδων (πιο βυσματομένων από τους ΕΤΑΑ). Ελπίζω να σας βγούνε ξυνά τα έξτρα χρήματα που ελπίζετε να πάρετε και tτέλος από εμένα θα πάρετε ότι και απο τον προλαλήσαντα φίλο μου theagpar.

  • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

20 Γεναρη διαγραφη και μετα, τα @@ μου.....

done that , feels great

 

2000 θα ειχα μεχρι το τελος του χρονο ... αν ερθουν τωρα και μου ζητησουν 4000 θα παρουν 0,00 ... βασικα σας μηχανικοι θα επρεπε να αποφασισουμε με δημοκρατικο τροπο να μην πληρωσει κανενας εχει δεν εχει... αλλα δυστηχως ο καθενας κοιταει την παρτι οπως επι 40 χρονια εκανε ο καθε ελληνας και εφτασε η ελλαδα εδω που εφτασε... δυστηχως εμεις φταιμε για την καταντια μας .... εγω φυσικα δεν θα εχω να πληρωσω ... θα χασω και την ρυθμιση...

εχασα την ρυθμιση απο βλακεια μου το καλοκαιρι, ξανακανα 12μηνη οτι ειχε μεινει, ειναι τα τελευαια που παιρνουν απο μενα. Μετα αντε γεια. ΟΥΤΕ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν ψήφισαν ποτέ ΠΑΣΟΚ, ΝΔ ή ΣΥΡΙΖΑ (όπως ο υποφαινόμενος) σε τι φταίνε;

Edited by geoste
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξαναπω γιατι ειμαι κακός, ξινός, γερμανοτσολιάς και μερκελιστής. "Ας προσεχατε τι ψηφιζατε".

 

Αν και το θέμα είναι πολύ σοβαρό για να αναλωθούμε σε πολιτική κουβέντα θα συμφωνήσω μαζί σου, εφόσον αναφέρεσαι στις εκλογές του 2012. Αν θυμάμαι καλά κάπου τότε ψηφίστηκαν οι αυξήσεις και μάλιστα αναδρομικά. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι τωρινοί δεν έχουν ευθύνες για το πώς χειρίζονται το ζήτημα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οποίος μπορει πληρώνει ειτε 2Κ ειτε 6Κ το εξαμηνο να πανε οι ειςφορες.. Όσοι δεν μπορουν εγκαταλείπουν την κούρσα. Ολα τα αλλα τι έπρεπε τι έρανε τα ακούω βερεσέ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οσο λιγοτεροι πληρωνουν, τοσο περισσοτερο θα αυξανονται οι εισφορες ωστε οι εναπομειναντες ηρωες που πληρωνουν να καλυπτουν και τη χασουρα αυτων που αδυνατουν...

Σοβαρη πολιτικη... Δε μας ενδιαφερει απο ποον θα τα παρουμε, αρκει να τα παρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το θέμα είναι πολύ σοβαρό για να αναλωθούμε σε πολιτική κουβέντα θα συμφωνήσω μαζί σου, εφόσον αναφέρεσαι στις εκλογές του 2012. Αν θυμάμαι καλά κάπου τότε ψηφίστηκαν οι αυξήσεις και μάλιστα αναδρομικά. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι τωρινοί δεν έχουν ευθύνες για το πώς χειρίζονται το ζήτημα.

 

Η κύρια ευθύνη για την κατάντια μας βαρύνει τους προηγούμενους φυσικά. Αλλά ετούτοι εδώ ψηφιστηκαν ως απομηχανης θεοί να μας σώσουν ως δια μαγείας.

Bottom Line: Λαός που από το 1974 και μετά έφερνε στην εξουσία όποιον του έταζε περισσότερα, που το 2009 έφερε έναν που του έταξε περισσότερα από τον άλλον και στο τελος τον κοροιδεψε, που στις επομενες εκλογες, εν μέσω κρίσης, έφερε πάλι στην εξουσία αυτόν με τα Ζάππεια, και που τον περασμένο Γενάρη, πάλι εν μέσω κρίσης αλλά με μια μικρη αχτίδα ελπίδας στην οικονομία (αυτό είναι fact, δεν είναι προς συζήτηση) έφερε παλι στην εξουσία αυτόν που εταζε τα περισσότερα, και εν γένει έσκιζε, όλα τα έσφαζε και όλα τα μαχαίρωνε, αυτός ο λαός κύριοι δεν έχει δικαίωμα να ομιλεί.

Για μένα η περίοδος χάριτος τελείωσε μετά την κωλοτούμπα του Σαμαρά. Απο εκεί και έπειτα για μένα, όποιος τάζει τα περισσότερα τον παίρνω με τις τσανάκες.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.