Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση άδειας ενεργειακών επιθεωρητών έως 30-6-16


andkour

Recommended Posts

Στους μονιμους επιτρεπεται η διελευση?

Να νοικιασω το αμαξι ενος μονιμου αν ειναι να περασουμε...

50€ μου ζηταει...  :mrgreen:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στους μονιμους επιτρεπεται η διελευση?

Να νοικιασω το αμαξι ενος μονιμου αν ειναι να περασουμε...

50€ μου ζηταει...  :mrgreen:

:mrgreen: κλάμα  :mrgreen: φίλε πρέπει να πληρώσεις παράβολο για να δώσεις εξετάσεις για να πιστοποιήσεις οτι το όχημα που θα διελευτεί απο τα διόδια πληρεί τις προυποθέσεις σύμφωνα με τον Ν.2856/11 και το άρθρο 7 της 5236/11 εδάφιο 1 σειρά 4 σε εναρμόνιση της 8654/95 Κοινοτικής Οδηγίας όπως αυτή τροποποιήθηκε με 8525/99 Συνέλευση των Ηνωμένων Εθνών. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος ειναι νόμος έτσι δεν έλεγαν κάποιοι; Ε λοιπόν ΠΕΑ για όλους να καεί το πελεκουδι. Ο πόλεμος τελείωσε νωρίς :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σιγά το πελεκούδι ρε , σιγά τα γλεντια , που δεν κουνιέται φύλλο  ...!

Δλδ εσένα σε ενόχλησαν πολλοί για ΠΕΑ , εδώ και 4 μήνες ?

Link to comment
Share on other sites

Δες την παράταση συνδυαστικα με την υποχρέωση αναγραφης στοιχείων ΠΕΑ στις μισθωσεις, το ότι από 01.01.2016 μπαίνουν στο παιχνίδι τα <50τ.μ. και βγάλε τα συμπεράσματα σου...

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δημιουργήσουμε κόντρες ως επαγγελματικός κλάδος δεν μπορούμε! Πάντα υπάρχει ένα δίπολο όπως Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός. Εμείς έχουμε : Διπλωματούχοι εναντίον μηχανικών Τ.Ε., μηχανολόγοι εναντίον ηλεκτρολόγων κλπ. Τώρα έχουμε "μόνιμοι - νόμιμοι" εναντίον "προσωρινών - παράνομων.

Να δούμε τι θα επιθεωρούμε στο τέλος. Κοιτάξτε το νούμερο του αριθμού πρωτοκόλλου τώρα και συγκρίνετε με τα αντίστοιχα των προηγούμενων χρόνων. Θα σας πιάσει απελπισία. Και ξέρετε κάτι : Αυτό είναι το πραγματικό μας πρόβλημα.

Και επί της ουσίας : Βεβαίως πρέπει να δίνουμε εξετάσεις και να πιστοποιούμαστε για κάθε νέο αντικείμενο. Εγώ δηλαδή που πήρα πτυχίο το 1982, όταν η έννοια "εξοικονόμηση ενέργειας" ήταν άγνωστη, θα ισχυριστώ σήμερα ότι είμαι εντάξει ; Κανένας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν έχει ακούσει για την ανάγκη της δια βίου μάθησης και εκπαίδευσης ; Η τεχνολογία και τα επιστημονικά δεδομένα κάνουν πλέον μέσα σε δύο χρόνια άλματα που παλαιότερα γίνονταν σε τριάντα χρόνια. Έλεος πια. Υποτίθεται ότι είμαστε επιστήμονες και όχι μπακαλόγατοι.

Και στο τέλος - τέλος με ποιο δικαίωμα ειρωνεύεστε συναδέλφους που κοπίασαν, έστρωσαν τον κώλο τους, διάβασαν και πέρασαν με επιτυχία τις εξετάσεις ;

Υ.Γ. Για να προλάβω ειρωνείες και εξυπνακίστικα σχόλια, διευκρινίζω ότι για δικούς μου, άσχετους λόγους δεν έχω δώσει εξετάσεις για μόνιμος ενεργειακός επιθεωρητής.

Edited by basthepap
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

αρα τωρα που θα κονομησουμε γιατι να μην πληρωσουμε και αυξημενες εισφορες ;;; μερες δοξας ζουνε απο σημερα οι μηχανικοι ... σευχαριστω θεε που με εκανες μηχανικο ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δημιουργήσουμε κόντρες ως επαγγελματικός κλάδος δεν μπορούμε! Πάντα υπάρχει ένα δίπολο όπως Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός. Εμείς έχουμε : Διπλωματούχοι εναντίον μηχανικών Τ.Ε., μηχανολόγοι εναντίον ηλεκτρολόγων κλπ. Τώρα έχουμε "μόνιμοι - νόμιμοι" εναντίον "προσωρινών - παράνομων.

Να δούμε τι θα επιθεωρούμε στο τέλος. Κοιτάξτε το νούμερο του αριθμού πρωτοκόλλου τώρα και συγκρίνετε με τα αντίστοιχα των προηγούμενων χρόνων. Θα σας πιάσει απελπισία. Και ξέρετε κάτι : Αυτό είναι το πραγματικό μας πρόβλημα.

Και επί της ουσίας : Βεβαίως πρέπει να δίνουμε εξετάσεις και να πιστοποιούμαστε για κάθε νέο αντικείμενο. Εγώ δηλαδή που πήρα πτυχίο το 1982, όταν η έννοια "εξοικονόμηση ενέργειας" ήταν άγνωστη, θα ισχυριστώ σήμερα ότι είμαι εντάξει ; Κανένας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν έχει ακούσει για την ανάγκη της δια βίου μάθησης και εκπαίδευσης ; Η τεχνολογία και τα επιστημονικά δεδομένα κάνουν πλέον μέσα σε δύο χρόνια άλματα που παλαιότερα γίνονταν σε τριάντα χρόνια. Έλεος πια. Υποτίθεται ότι είμαστε επιστήμονες και όχι μπακαλόγατοι.

Και στο τέλος - τέλος με ποιο δικαίωμα ειρωνεύεστε συναδέλφους που κοπίασαν, έστρωσαν τον κώλο τους, διάβασαν και πέρασαν με επιτυχία τις εξετάσεις ;

Υ.Γ. Για να προλάβω ειρωνείες και εξυπνακίστικα σχόλια, διευκρινίζω ότι για δικούς μου, άσχετους λόγους δεν έχω δώσει εξετάσεις για μόνιμος ενεργειακός επιθεωρητής.

κανε σεμινάρια σαν τεε να εκπαιδεύσεις τα μελή σου δωρεάν. ποια είναι η ανταποδοτικότητα του τεε?δεν γίνεται να δίνουμε εξετάσεις κάθε λίγο κ λιγάκι. για αυτό πήγαμε στο πανεπιστήμιο για να μπορούμε κάθε τι νέο να το μελετάμε. αλλιώς θα μπορούσε ο καθένας χωρίς βασικό πτυχίο. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.