Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τροπολογία για αλλαγές σε ενεργειακή επιθεώρηση


spapako

Recommended Posts

Μιλάς για έναν συγκεκριμένο ή έχεις μεγάλο δείγμα; Γιατί φαντάζομαι ότι στην ΕΥΕΠΕΝ έχουν πρόσβαση σε σαφώς μεγαλύτερο δείγμα από πιστοποιητικά. Ότι γενικότερα είναι θέμα νοοτροπίας δεν θα διαφωνήσω. Αλλά τότε να καταργήσουμε τις εξετάσεις παντού.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η ισοπέδωση δεν οδηγεί στην παρακμή, τότε που οδηγεί;

Ας μας εξηγήσει την άποψή του αυτός που έχει αντίρρηση και έβαλε -1!

Edited by T-911
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για έναν συγκεκριμένο ή έχεις μεγάλο δείγμα; Γιατί φαντάζομαι ότι στην ΕΥΕΠΕΝ έχουν πρόσβαση σε σαφώς μεγαλύτερο δείγμα από πιστοποιητικά. Ότι γενικότερα είναι θέμα νοοτροπίας δεν θα διαφωνήσω. Αλλά τότε να καταργήσουμε τις εξετάσεις παντού.

Οτι δηλαδη τη σοβαροτητα στη δουλεια ενος επαγγελματια την φερνουν οι εξετασεις και οι πιστοποιησεις...

Ασε μας ρε συ Λαμπρο τωρα, θες και τα λες...?

Η θεωρια απο την εφαρμογη της στην πραξη απεχουν ετη φωτος...

Και οι προχειροδουλειες στην εφαρμογη γινονται, οχι στην αποστηθιση...

Που θελω και στατιστικο δειγμα για να εκφρασω αποψη...

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε Inzaghi, που μου το παίζεις και προπονητής, γελάει ο κόσμος  :smile:

Εγώ τουλάχιστον ήξερα και αποσύρθηκα νωρίς.

Για το συγκεκριμένο θέμα της ενεργειακής απόδοσης κτιρίων εγώ το έχω ξαναγράψει, δεν είμαι εναντίον της πιστοποίησης και κυρίως δεν μπορώ να κατηγορήσω τους συναδέλφους που πήγαν και δώσανε εξετάσεις. Δεν πιστεύω ότι ως αντικείμενο καλύπτεται από κάποια σχολή στο σύνολό του. Στο ερώτημα εξετάσεις για τα πάντα προφανώς και είμαι αντίθετος, μην τρελαθούμε. Αλλά δεν θεωρώ ότι ανοίγουν οι ασκοί του Αιόλου στο θέμα των πιστοποιήσεων επειδή κάποιοι πήγαν και δώσανε εξετάσεις για ενεργειακοί επιθεωρητές. Στο κάτω-κάτω οι εξετάσεις το μόνο που εξασφαλίζουν είναι ένα minimum γνώσεων από την πλευρά του επιθεωρητή, αυτό εξάλλου ισχύει παντού, το πώς θα κάνει ο καθένας τη δουλειά του μετά είναι άλλο ζήτημα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.