Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Συγκεντρωτικές Καταστάσεις Πελατών-Προμηθευτών ΜΥΦ


Antiermitianos

Recommended Posts

19 ώρες πριν, georgegaleos said:

Προσπάθησε να καθαρίσεις με ένα νωπό πανάκι τα ποδαράκια αλλά και εκεί που πατούν αυτά, σε: καρέκλες, καναπέδες, τραπεζάκια, γραφείο, ... επίσης τόσο την κάτω επιφάνεια της βάσης όσο και εκεί που πατάει η βάση της οθόνης του υπολογιστή, η καφετιέρα, τα φωτιστικά γραφείου ...

Θα δεις ότι και χρόνο παίρνει και σχετικά κουραστικό είναι .. άρα γυμναστική ...

 

Θεός!! +1😀😀

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Καλησπέρα συνάδελφοι

Εχω την απορία (γιατί δεν θυμάμαι τι έκανα πέρσι και είναι το μόνο κομμάτι που δεν έχω ανεβάσει στις ΜΥΦ),

αν τα δημ. τέλη, δημ. φόρος, ΕΡΤ (στο λογαριασμό ΔΕΗ), τέλος τηλεφωνίας (1%) στο λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου = Φόροι + Τέλη

προσμετρώνται στα άλλα ποσά στις ΛΙΑΝΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ (απο ΔΕΗ, τηλέφωνα, ταμιακές αποδείξεις, κλπ) στις ΜΥΦ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο gsis.gr για πρόστιμο εκπρόθεσμης υποβολής των πελατών-προμηθευτών του 2014.

Αν θυμάστε ήταν η πρώτη χρονιά για την οποία θα έπρεπε να τις υποβάλουμε ανά τρίμηνο και μετά από απανωτές παρατάσεις η προθεσμία υποβολής για όλα τα τρίμηνα του 2014 είχε φτάσει 20/1/2016. Κάπου εκεί είχε κυκλοφορήσει η πληροφορία για "σιωπηρή παράταση" μέχρι 25/1/2016.

Από οτι φαίνεται οι εφορίες έχουν στείλει πρόστιμα (100€ για κάθε τρίμηνο!!!) σε όσους υποβάλαμε από 21-25/1/2016

Βρήκα αυτό το δημοσίευμα σύμφωνα με το οποίο θα ακυρωθούν τα πρόστιμα αλλά αν έχετε και άλλοι το ίδιο θέμα ας ενημερώσουμε εδώ για οποιαδήποτε εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε κι εμένα το πρόστιμο.

Φαίνεται ότι λύθηκε το ζήτημα. Κατατέθηκε σχέδιο νόμου το οποίο περιλαμβάνει και πρόβλεψη για ακύρωση των προστίμων σε περίπτωση που έχει υποβληθεί ΜΥΦ 2014 μέχρι 25/1/2016. Αναμένουμε την ψήφιση.

Link to comment
Share on other sites

Κατατέθηκε εδώ σχέδιο νόμου που στο άρθρο 56 (πρώτο pdf) περιλαμβάνει την κατάργηση των προστίμων που επεβλήθησαν για υποβολή ΜΥΦ στο διάστημα της "σιωπηρής παράτασης" 21/1/2016 έως 25/1/2016. Λογικά σε καμιά βδομάδα θα ξέρουμε σίγουρα. Πάντως στις αρχές του μήνα είχε κατατεθεί ξανά τροπολογία κυβερνητικών βουλευτών που απέρριψε ο Σταικούρας, με το σκεπτικό - άκουσον,άκουσον - "ας αποφασίσει το ΥΠΟΙΚ και η ΑΑΔΕ, από μένα είναι όχι...". Ας ελπίσουμε να υπάρξει αίσια κατάληξη.

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίστηκε η διαγραφή των προστίμων που αφορούσε τις μυφ 2014 που είχαν υποβληθεί εκπρόθεσμα από 21/1/2016 έως 25/1/2016. Για την ιστορία είχε δωθεί από τον τότε ΥΠΟΙΚ προφορική παράταση η οποία "ξεχάστηκε" (με ή χωρίς εισαγωγικά όπως προτιμάτε) να νομιμοποιηθεί. Νομιμοποιήθηκε τώρα.

Νόμος 4764/2020 (ΦΕΚ 256Α-23/12/2020)- άρθρο 78.

Edited by pirsogiannis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.