Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συγκεντρωτικές Καταστάσεις Πελατών-Προμηθευτών ΜΥΦ


Antiermitianos

Recommended Posts

On 11/28/2017 at 6:42 PM, castor_troy said:

ευχαριστώ για την απάντηση, 

θεωρώ και εγω οτι δεν μπαίνει στις ΜΥΦ. Απο την άλλη μήπως θα έπρεπε να καταχωρηθεί αυτή η αποζημίωση κάπου στη φορολογική δήλωση του 2016?

Βέβαια το τιμολόγιο αυτό δεν το έχω λάβει ποτέ και τώρα το είδα τυχαία που κοίταγα τις αποκλίσεις στην ΜΥΦ.

Ομοιοπαθής, εμφανίζεται απόκλιση στα έσοδα 181 ευρώ στη ΜΥΦ του 2019. Δεν το διόρθωσα κάπως ούτε έκανα κάποια υπεύθυνη δήλωση (δεν το ήξερα). Τηλεφώνησα βέβαια στην ασφαλιστική τότε και μου είπαν οτι δεν έχω εγώ κάποιο πρόβλημα γιατί με έχουν βάλει ως "Μη υπόχρεο". Δεν ασχολήθηκα έκτοτε και η απόκλιση αυτή έχει μείνει. Ελπίζω να μην είναι σοβαρό. 

Ήθελα να σε ρωτήσω, καθώς και το συνάδελφο Dejandroga αν τελικά σβήστηκε από εσάς η απόκλιση αυτή μετά την υπεύθυνη δύλωση ή παρέμεινε?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Engineer88

θυμάμαι είχα πάρει τηλ την ασφαλιστική και μετά από λίγο διάστημα αλλάξανε την αξία του τιμολογίου σε μηδενική. Πάντως, δεν νομίζω να εχεις κάποιο θέμα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγκεντρωτικές καταστάσεις ΜΥΦ 2021. Λήγει η προθεσμία υποβολής των παραστατικών στη myDATA

Καλησπέρα γνωρίζετε πως θα καταχωρήσουμε τα στοιχεία για το 2021 στο myDATA;

 

http://www.odigostoupoliti.eu/sygkentrotikes-myf-2021-sti-mydata-ligei-prothesmia/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.