Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συγκεντρωτικές Καταστάσεις Πελατών-Προμηθευτών ΜΥΦ


Recommended Posts

Έχει ανακοινωθεί καταληκτική ημερομηνία υποβολής ΜΥΦ 2016?

 

Από 2016 και εφεξής, η υποβολή ετήσιας ΜΥΦ είναι υποχρεωτική ή προαιρετική? Αν δηλαδή εγώ θέλω να υποβάλω τριμηνιαίες ΜΥΦ, δεν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει ανακοινωθεί καταληκτική ημερομηνία υποβολής ΜΥΦ 2016?   28/02/2017

 

Από 2016 και εφεξής, η υποβολή ετήσιας ΜΥΦ είναι υποχρεωτική ή προαιρετική? Αν δηλαδή εγώ θέλω να υποβάλω τριμηνιαίες ΜΥΦ, δεν επιτρέπ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στις ΜΥΦ υποβάλλονται οι εισφορές υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ (πόροι 3%) που  καταβάλλουμε στο Ν.4178 ή στις άδειες?

Link to comment
Share on other sites

Στις ΜΥΦ υποβάλλονται οι εισφορές υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ (πόροι 3%) που  καταβάλλουμε στο Ν.4178 ή στις άδειες?

 

Tι να διασταυρώσει το υπουργείο οικονομικών με αυτές τις συναλλαγές ? Δεν πανε αυτά στις συγκνετρωτικές καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να θυμίσω ότι σύμφωνα με την πολλές φορές τροποποιημένη ΠΟΛ 1022/2014 οι καταστάσεις του 2016 πρέπει να υποβληθούν έως 28/02/2017 και οι τροποποιητικές έως 30/04/2017.

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι σύμφωνα με την πολλές φορές τροποποιημένη ΠΟΛ 1022/2014 οι καταστάσεις του 2016 πρέπει να υποβληθούν έως 28/02/2017 και οι τροποποιητικές έως 30/04/2017.

 

Εως στιγμής (πάντα)   :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σιγά και μην αγχωθήκατε με τις ΜΥΦ (Συγκ. Καταστάσεις Πελατών Προμηθευτών).

Να θυμίσω ότι οι καταστάσεις του 2016 πρέπει να υποβληθούν έως 28/02/2017 και οι τροποποιητικές έως 30/04/2017.

 

Για όσους αγχώθηκαν (λέμε τώρα) ο Πιτσιλής (Διοικητής της ΑΑΔΕ) δήλωσε ότι αναμένεται και θα ανακοινωθεί η παράταση μέσα στις επόμενες μέρες.

 

Πηγή: http://www.pofee.gr

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.