Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συγκεντρωτικές Καταστάσεις Πελατών-Προμηθευτών ΜΥΦ


Antiermitianos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μεχρι και εως περσι δηλωνα συγκεντρωτικά ανα τριμηνο. ειδα βεβαια πως ο εργοδοτης ειχε κανει μια υποβολή στις 31/12 ολα τα δελτια μαζι.

μπορω δηλαδη και εγω τωρα να βαλω μια καταχωρηση στις 31/12/2020 με ολα τα καθαρα/φπα και το συνολο το δελτιων ολου το ετους;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2020 at 6:10 ΜΜ, pirsogiannis said:

Ψηφίστηκε η διαγραφή των προστίμων που αφορούσε τις μυφ 2014 που είχαν υποβληθεί εκπρόθεσμα από 21/1/2016 έως 25/1/2016. Για την ιστορία είχε δωθεί από τον τότε ΥΠΟΙΚ προφορική παράταση η οποία "ξεχάστηκε" (με ή χωρίς εισαγωγικά όπως προτιμάτε) να νομιμοποιηθεί. Νομιμοποιήθηκε τώρα.

Νόμος 4764/2020 (ΦΕΚ 256Α-23/12/2020)- άρθρο 78.

Ωραία αλλά το πρόστιμο ακόμα υπάρχει στην σελίδα μας στην ΑΑΔΕ και ανεβαίνει ο τόκος!!

Πότε θα σβηστεί??

 

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσωπικά το δικό μου σβήστηκε, πριν από κανάν μήνα. Πήρα πρώτα δύο τηλέφωνα στην Δ.Ο.Υ. όπου με διαβεβαίωναν ότι δεν χρειάζεται να κάνω καμία ενέργεια και ότι αν στο μεταξύ χρειαστώ φορολογική ενημερότητα να πάω από εκεί και θα μου την δώσουν άμεσα. Η αλήθεια είναι ότι άργησε να σβηστεί τελικά από την καρτέλα αλλά τελικά το έσβησαν χωρίς να κάνω κάποια άλλη ενέργεια. Ενδεχομένως να έπαιξε ρόλο το τηλεφωνικό πουσάρισμα.. Πάρτους κανά τηλέφωνο και πες τους θα χρειαστώ άμεσα ενημερότητα και λόγω κορονοιού δεν είναι εύκολο να πηγαίνω στην ΔΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

@Faethon11, @pirsogiannis

σε ποιο σημείο σας εμφάνιζε την οφειλή; Στα "στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης" ή κάπου αλλού;

(προσπαθώ να δω αν έχουν σβήσει τη δική μου)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να ρωτήσω στις συγκεντρωτικές καταστάσεις πελατών – προμηθευτών μπαίνουν όλες οι λιανικές συναλλαγές   στον Δεκέμβριο του 2020 αθροιστικά και όλες οι συγκεντρωτικές εξόδων στον Δεκέμβριο του 2020 αθροιστικά, χρειάζεται να δώσουμε συγκεκριμένη ημερομηνία ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mikegad said:

βάλε 31/12

και όλες οι συγκεντρωτικές εξόδων στον Δεκέμβριο του 2020 αθροιστικά ή για τον συγκεκριμένο μήνα που κόπηκε το τιμολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.