Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τροποποίηση ρυθμίσεων που αφορούν την πάγια ρύθμιση Ν.4152/13, Ν.4305/14 και Ν.4321/15


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, ήρθε ένα link αλλά ήταν σπασμένο.....

Μπήκα και έκανα και εγώ την αίτηση.... Α/Α 89 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αριθμο 63.

Η προυπόθεση, η οφειλη να ειναι πανω απο το 50% το δηλωθέντος εισοδηματος, ειναι μπουρδα.

Εγω την ειχα πολυ χαμηλο δηλωθεν, λογω αρκετων αγορων παγιων, το 2014.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το ΤΣΜΕΔΕ στέλνει μαιλ σε αυτούς που πληρούν τις προϋποθέσεις την εξής μια το χρέος να ειναι μεχρι 5000. Πχ εμένα που χρωστάω παραπάνω με έγραψε στα @@

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, σε σχέση με το μαιλ που μας ηρθε εχθες, την αίτηση στην οποία μας οδηγεί την κανουμε ανεξαρτήτως αν πληρουμε ή οχι τα κριτήρια (εκκαθαριστικό, ενφια); Μηπως αν δν την κανουμε, σταματήσει να τρέχει ο διακανονισμός; Αν και με το νέο ειδοποιητήριο που θα μας έρθει και που υπάρχουν τεράστιες πιθανοτητες να μην πληρωθεί, θα πάψει τοτε ο διακανονισμός. Τέλπαντων

Link to comment
Share on other sites

Στη φόρμα γραφει.

 

(Αποκλειστικά για Ασφαλισμένους που έχουν κύρια οφειλή σε ασφαλιστικές εισφορές, έως 5000 ευρώ,
η οποία έχει ρυθμιστεί βάσει του Ν.4321/2015)

 

 

Αν δεν τα πληρεις, προφανως δεν κανεις τιποτα και περιμενεις επαναπροσδιορισμο δοσεων με 5.05% ετησιο επιτοκιο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Στη φόρμα γραφει.

 

 

Αν δεν τα πληρεις, προφανως δεν κανεις τιποτα και περιμενεις επαναπροσδιορισμο δοσεων με 5.05% ετησιο επιτοκιο.

Οποτε σε αυτήν την περιπτωση θελει επίσκεψη ΤΣΜΕΔΕ και εκτύπωση της νέας λίστας δόσεων;

Υπαρχει βέβαια και η ενημερωση απο τράπεζα για να δει κανεις ποσα του τράβηξαν...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το πρωτο ποστ.

 

Πρεπει να γινει και ενημερωση στην Τραπεζα.

Δεν μπορει η Τραπεζα να "τραβηξει" οτι ποσο θελει, αν δεν υπαρχει αντιστοιχη παγια εντολη πληρωμης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.