Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τροποποίηση ρυθμίσεων που αφορούν την πάγια ρύθμιση Ν.4152/13, Ν.4305/14 και Ν.4321/15


Engineer

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά την πρώτη μέρα της εφαρμογής είχαν γράψει να ανέβει το εκκαθαριστικό ΕΝΦΙΑ 2014. Στη συνέχεια το άλλαξαν και ζητούν το εκκαθαριστικό ΕΝΦΙΑ του 2015. Όσοι συνάδελφοι έκαναν αίτηση ακυρώθηκε με δυνατότητα νέα αίτησης.

 

Κατερίνα:

Δοκίμασε να κάνεις αποθήκευση του αρχείου με την ονομασία που βγάζει το taxis και να μην το μετονομάσεις. Η εφαρμογή δεν ζητάει το Ε9, αλλά το εκκαθαριστικό ΕΝΦΙΑ 2015, διότι εκεί αναγράφεται η αξία της ακίνητης περιουσίας που έχει υπολογίσει το σύστημα του ταξις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απαιτείται βεβαίωση από την εφορεία στην οποία γνωστοποιείται ότι δεν υποχρεούστε στην υποβολή Ε9.
 
ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΙΣΦΟΡΩΝ
Ε.Τ.Α.Α. ΤΟΜΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & Ε.Δ.Ε.
 
 
Τους απάντησα αναλόγως, δηλαδή ότι δε θα τη δεχτεί το σύστημα, με ταυτόχρονη κοινοποίηση μου του email και στη μηχανογράφιση.
Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι ηλεκτρονικά, δεν υπάρχει η δυνατότητα  εκτύπωσης μηδενικής περιουσιακής κατάστασης. Παρακαλούμε όπως απευθυνθείτε στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.



Πάντα στη διάθεσή σας
Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων
Γ.Γ.Δ.Ε. Υπουργείου Οικονομικών
 

Link to comment
Share on other sites

'Όταν στην ηλεκτρονική αίτηση (έχει δοθεί Α/Α) αναφέρεται ότι  "ο έλεγχος των δικαιολογητικών σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς", αυτό σημαίνει αποδοχή του αιτήματος ή αναμένεται απάντηση; 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα με email το καινούργιο δοσολογίο ώστε να γίνει τροποποίηση της πάγιας εντολής στην τράπεζα.. Συν 10€ μου βγήκε το μαλλί.. Άμα θέλουν ντούκου τα τρέχοντα μέχρι τις 22 θα πάρουν τα @@

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε κύριε,

 

Σας ενημερώνουμε ότι ηλεκτρονικά, δεν υπάρχει η δυνατότητα  εκτύπωσης μηδενικής περιουσιακής κατάστασης. Παρακαλούμε όπως απευθυνθείτε στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.

 

 

 

Πάντα στη διάθεσή σας

Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων

Γ.Γ.Δ.Ε. Υπουργείου Οικονομικών

 

 

Αυτο το λεω απο την περασμενη βδομαδα και εχω ηδη ενημερωσει τη μηχανογραφηση του ΤΣΜΕΔΕ.

 

ΥΓ. Απο το ΤΣΜΕΔΕ, ελαβα με mail "οδηγο αιτηματος" 9 σελιδων.

Αλλα ακομα δε λυθηκε το θεμα με το μηδενικο Ε9.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

To έχω διαβάσει απλά το επιβεβαίωνα, κυρίως γιατι η απαντηση ηρθε απο το τμημα εισφορων ενω ειχα καταλαβει οτι ειχες μιλησει με μηχανογραφιση. και κυριως ειναι γραπτό, όχι απο τηλεφωνο. επίσης, όσοι περισσοτεροι γκρινιαζουν, τοσο το καλυτερο..

 

μπορεις να κανεις επισυναψεις τον οδηγο καπως?

 

αλλά δεν εχει γινει τιποτα...

 

να πω την αλήθεια εγώ δεν έλαβα κανένα email για τη προσαύξηση..ειμαι κατω των 5000...αλλά δε πρεπει να ισχύουν και οι τρεις προυποθεσεις??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.