Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ: Αναρτήθηκαν (09-12) τα Ειδοποιητήρια του Β' Εξαμήνου 2015


Engineer

Recommended Posts

Πάντως δεσμεύομαι αν πιάσω το τζόκερ να πληρώσω το ΤΣΜΕΔΕ των μελών του Φορουμ :)

Και θα κεράσω και έναν καφε τον Νίκ που με εχει βαλει στο μάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά τις εργοδοτικές εισφορές του ικα , δεν έχει σχέση με το Τσμεδε. 1,5% ο εργοδότης και 0,5% ο ασφαλισμένος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεσμεύομαι αν πιάσω το τζόκερ να πληρώσω το ΤΣΜΕΔΕ των μελών του Φορουμ :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δε θα έλεγα ότι αρκεί το τζόκερ.

Θα χρειαστεί να πουλήσεις και το iPhone mate...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε αυτο το μηνυμα 

<<Αγαπητέ Ασφαλισμένε/η του Ε.Τ.Α.Α./Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε.


Με το παρών σας ενημερώνουμε σχετικά με τις 'Τροποποιήσεις' στον εν ενεργεία διακανονισμό σας με αριθ. πρωτ.:   ΧΧΧΧΧΧΧ/31-07-2015.

Στο παρών επισυνάπτουμε: 
======================== 
Α.    Ανακοίνωση της Δ/νσης Εισφορών του Ταμείου. 
      "σχετικά με τις τροποποιήσεις στις ρυθμίσεις Ν.4152/13 (Πάγια Ρύθμιση), Ν.4305/14 και Ν.4321/15 από τον Ν.4336/15."

Β.    Το ΝΕΟ Δοσολόγιο του Διακανονισμού σας.


Οι Αλλαγές στον Διακανονισμό σας, εν συντομία 
=============================================

1. Το πόσον της τρέχουσας δόσης σας (5ης), διαμορφώνεται στα:  77,94€  από :  71,83€  που ήταν έως τώρα. 
   Ημερομηνία Λήξης της τρέχουσας δόσης σας:  31/12/2015

2. Το πόσον της τελευταίας δόσης σας (100ης), διαμορφώνεται στα:  79,44€  από :  71,41€  που ήταν έως τώρα.


Συνεπώς, θα σας παρακαλούσαμε όπως φροντίσετε να μεταβείτε 'εμπροθέσμος' στην τράπεζά σας 
---------------------------------------------------------------------------------------------- 
και 'αλλάξετε' το ποσόν της 'Πάγιας Εντολής' πληρωμής των δόσεων του διακανονισμού σας βάσει του ΝΕΟΥ δοσολογίου.

>>
 
 
όμως εγώ δεν μπόρεσα να πληρώσω το τρέχον και δεν πλήρωσα καμία δόση (Σεπτέμβρη, Οκτώβτη, Νοέμβρη) εκτός τής πρώτης που επιτρεπόταν χωρίς πάγια. 
1. Είμαι σε διακανονισμό, αφού στην καρτέλα μου στο e-tsmede λέει ότι δεν έχω ενεργούς?
2. Την πάγια δεν ξαναπήγα στην τράπεζα να πώ ότι τελικά βγήκα από την ρύθμιση. Πρέπει να πάω να ζητήσω διακοπή πάγιας? Υπάρχει πρόβλημα? Αυτό δεν γίνεται αυτόματα , αφού δεν πλήρωσα τρέχοντα τον Σεπτέμβρη? Θα μου ζητάνε Οκτώβρη, Νοέμβρη?
Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και εμένα αυτό το μήνυμα Πήγα στην τράπεζα και μου είπαν ότι πρέπει να καταργήσω την παλαιά πάγια εντολή και να κάνω καινούργια , για αυτό να τους πάω τα στοιχεία του διακανονισμού Ελπίζω αν μπω στο σαιτ του τσμεδε να τον βρω γιατί δεν κράτησα τα στοιχεία Τα έδωσα στην τράπεζα με την πρώτη πάγια εντολή Βέβαια εγώ πληρώνω κανονικά τις υποχρεώσεις μου και είμαι εντός του διακανονισμού , επομένως δεν μπορώ να βοηθήσω τον συνάδελφο πιο πάνω . Θα ρωτήσω όμως την Δευτέρα την τράπεζα και θα επανέλθω πάλι  

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα, με mail. Από Δευτέρα είμαι να πάω κι εγώ στην τράπεζα.

Το θέμα είναι ότι την ίδια μέρα κατά τύχη είχα πάει στο τοπικό ΤΣΜΕΔΕ για να μου βγάλουν το νέο δοσολόγιο και μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να βάλω το νέο ποσό και ότι δεν χρειάζεται να αλλάξει τίποτα στην τράπεζα με την πάγια εντολή. Αλλά καλού κακού θα πάω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.